Menu

Výhra v loterii vás udělá šťastné, co když ale…

Že vyhrajete v loterii je asi tak stejně pravděpodobné, jako že do vás udeří blesk nebo vás napadne ve Středozemním moři žralok. Možná málo pravděpodobné, ale ne natolik, aby se to ještě nikdy nikomu nestalo. Když ale nebudete závodit v bouři s blesky, když se nebudete potápět v hlubokých vodách moře nebo když si nikdy nevsadíte v loterii, žádná taková podobná nehoda vás nepotká, nebojte se. Zatímco jen málokdo by jednoho dne rád stanul tváří tvář zubaté tlamě velkého bílého žraloka v jeho vlastním teritoriu, ze kterého pro vás není úniku nebo by chtěl být zasažen bleskem, asi se shodneme, že výhru v loterii bychom jako nehodu rozhodně nevnímali a je to vlastně sakra to, proč pořád vsázíme. Jenomže i ono loterijní štěstí má své stinné stránky, jaké to mohou být? Své o tom ví například i Jane Park, o jejímž loterijním (ne)štěstí se můžete dočíst zde.

Výhra - win Že budete jako boháči opravdu šťastní je šance 50:50

Výhra v loterii je úžasné štěstí, nicméně nepřináší pouze štěstí. Ne nadarmo se říká, že nejlepší věci na světě jsou zadarmo. Ať to zní jako jakkoli velké klišé, ale lásku, zdraví, přátele i šťastnou rodinu můžete mít i bez milionů na účtu. Právě proto studie prováděná Camelot Group zjistila, že 55 % výherců národní loterie je opravdu šťastných, alespoň podle jejich tvrzení – 65 % z nich se totiž zbavilo každodenního stresu, který jim přinášel nedostatek financí a 23 % z nich si užívá, že si může koupit cokoli co chtějí.

Na druhou stranu však 43 % dotázaných uvedlo, že jim výhra nepřinesla žádné štěstí. Jen malá 2 % dotázaných pak uvedlo, že je výhra učinila méně šťastné.

90 % výherců ztratí přátele

Výheri loterie ztratí přátele

Proč? Odpověď je asi všem hned jasná – závist. Zvláště pokud máte se svým kamarádem společného koníčka sázení, bude se zřejmě užírat otázkami, proč vy a proč ne on a pokud mu/jim nedáte něco z výhry, je velmi pravděpodobné, že o tyto, v porovnání s vámi, chudé přátele, přijdete. Ono i když jim dáte větší finanční obnos, nebude vás tento člověk pravděpodobně už nikdy vnímat jako stejně rovného, bude mít pocit, že jste něco víc, bude mít pocit určité podřízenosti, třebaže mu to nebudete takto dávat najevo a ani se nebudete považovat za nadčlověka. I když opravdové přátelství by mělo vydržet i tento otřes, protože údajně 90 % výherců loterie a jejich nejlepší přátelé v této životní zkoušce obstálo, a i nadále jeden druhému nejlepšími přáteli zůstali. Může se vám však také stát, že nejlepším a nejvěrnějším přítelem vám zůstane váš pes.

Zajímavost: Muži dávají v průměru určitý obnos z výhry třem přátelům a ženy pouze jednomu.

32 % výherců přibere na váze

 

Pohodlí, lenost a bezstarostnost působí určitým způsobem na člověka jako sedativum, alespoň podle portálu The Richest. Přestanete tolik chodit, dobíhat autobus a celkově se vaše denní aktivity chudých změní na aktivity bohatých. Překvapivě však 12 % výherců začne navštěvovat fitness centrum. Ale ono i s tím cvičením je to jako s loterií. Můžete začít chodit do fitness centra, stejně tak jako můžete začít sázet, ale chvíli potrvá, než začnete sklízet plody své snahy ve fitku, stejně tak jako než vyhrajete v loterii. Zakoupený los znamená totéž, co zakoupená permanentka. Je to jen kus papíru, který papírem pouze zůstane, jestliže nebudete pokračovat dál.

44 % výherců o výhru nakonec přijde

Asi tak jako se říká: lehce nabyl, lehce pozbyl. Opravdu cca těch 44 % výherců loterie do 5 let o své miliony přijde, proto není na škodu udržet si své dosavadní zaměstnání nebo nějaké nové pro sebe vytvořit. Věřte nebo ne, mnoho výherců – cca 48 % z nich nepřestane pracovat. Většina těchto lidí si totiž založí své vlastní podnikání anebo zůstane ve svém stávajcím zaměstnání, které je činilo šťastné i v dobách, kdy na účtu miliony ještě neměli.

Co jsme tím chtěli vlastně říct?

Tento článek neměl za cíl vás vyděsit a odradit od sázení. To vůbec ne, ba právě naopak. Je však nutné i nadále používat mozek, používali-li jste jej už i před výhrou. Ten, kdo vyhraje a mozek ani před výhrou nepoužíval a nemíní jej používat ani jako bohatý, o výhru pravděpodobně přijde, a tak to osud asi chce. Takový člověk dostal šanci a promarnil ji. Vzpomínáte si na pohádku Nesmrtelná teta? Kterak hloupý Matěj rozum dostal? Svou šanci nepromarnil, naopak ji využil a nebál se usilovat ani o ruku princezny. Pohádky se nám jako dětem snažily vštípit řadu mouder, které si ne každý dokáže přebrat a aplikovat i na běžné situace a nástrahy dospěláckého života. Život není černý ani bílý, ani horor či pohádka, ale do značné míry jeho žánr můžeme sami ovlivnit.

Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.