Menu

Nezameškejte Vánoční loterii el Gordo, hraje se o 62 miliard Kč!

Jako každý rok nás čeká vánoční slosování loterie El Gordo, která je nejstarší loterií na světě, spadá pod státní správu Španělska. Historie této loterie sahá až do roku 1892 a ani jednou za celou dobu nebyla její tradice porušena. Každý rok se pořádá speciální vánoční slosování nazývané „de Navidad“, ve kterém se hraje o rekordních 2 240 000 000 €, tedy o téměř 62 miliard Kč! Tento rok se můžete zúčastnit i vy!

Vánoční slosování el Gordo

Systém a pravidla loterie jsou trochu rozdílné od klasických loterií, které známe. Pokusím se vám to tedy vysvětlit co nejjednodušším způsobem.

Jak se vánoční loterie el Gordo hraje?

Španělské vánoční loterie je založena na systému losů s 5-ti cifernými čísly, celkem je tedy 100 000 tisíc kombinací s hodnotami 00000-99999, ovšem o loterii je tak velký zájem, že je ještě rozdělena na 160 sérií. Celkem je tedy vydáno 16 000 000 losů (100 000 kombinací * 160 sérií).

Jeden los stojí 400 euro, což je téměř 11 000 Kč. Samozřejmě pro většinu lidí je téměř nemožné koupit si los za tak velkou částku. Proto se los dělí ještě na desetiny „decimes“, případně pokud sázíte s větším množstvím lidí, tak si můžete koupit setiny „participaciones“ přibližně za 130 Kč. Uveďme si příklad: v případě, že si koupíte jednu „decimes“, tedy desetinu losu, vaše vyplacená výhra se bude rovnat 10% celkové výhry losu.

Jak probíhá slosování a výběr výherců?

el Gordo - vánoční loterie 22.12. Losování probíhá před Vánocemi 22. prosince, přičemž jsou zapotřebí dvě velikostně rozdílné kulaté nádoby. Velká nádoba obsahuje 100 000 malých dřevěných kuliček, z nichž na každé se nachází jedinečné 5-ti ciferné číslo od 00000 do 99999. Malá nádoba obsahuje 1 807 malých dřevěných kuliček, na kterých je napsána výhra v eurech.

Při Vánočním slosování loterie el Gordo se vybírají kuličky z nádoby zároveň. Jedno dítě zpívá výherní číslo a druhé dítě zpívá příslušnou cenu, což je také součástí tradice. Tento proces se opakuje do té doby, dokud všechny kuličky označující výhry nemají přiřazené výherní číslo. Vzhledem k velkému množství cen trvá slosování několik hodin, což můžete vidět na videu níže.

Jaké jsou výhry?

V jackpotu vánoční loterie je celkem 62 miliard Kč, což je 70% z vybraných částek. Jak už bylo napsáno postupně je vylosováno 1 807 kuliček, na kterých je napsána výhra v eurech. V osudí jsou tyto hodnoty:

 • 1 kulička označující první cenu, El Gordo,
 • 1 kulička označující druhou cenu,
 • 1 kulička označující třetí cenu,
 • 2 kuličky označující druhou cenu,
 • 8 kuliček označujících pátou cenu,
 • 1 794 kuliček označujících malé výhry tzv. la Pedrea.

Pravděpodobnost výhry

el gordo vánoční loterie - výhry a pravděpodobnostPravděpodobnost výhry El Gordo, tedy hlavní ceny je 1 : 100 000 což je 699 krát větší šance než vyhrát v české Sportce. Pravděpodobnost pro další výhry je něco kolem 5,3 % a pokud chcete alespoň navrátit vklad, tak máte 10% šanci! Na to si prostě nejde nevsadit!

Kde si mohu zahrát vánoční loterii?

Hrát můžete u jedné ze tří internetových loterijních společností. Není se čeho bát, všechny společnosti, jsme pro vás předem vyzkoušeli a zhodnotili. Stačí si vybrat jednu ze společností a hlavní výhra vánočního slosování el Gordo může být vaše!

Získané informace jsou z: 

Doufám, že se vám můj článek o vánoční loterii líbil a našli jste zde všechny potřebné informace. Loterie nemá jednoduchý systém, který by šel vysvětlit v pár větách, ale i tak si myslím, že z mého textu vám vše dojde. Případně můžete využít textů ze zdroje. Budu rád, když napíšete do komentářů svůj názor a zda si vsadíte… Přeji hodně štěstí!

Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
 • Pavel

  To je prdel 😀

 • Ondřej Krejčí

  Minulý rok se mi alespoň vrátil vklad, tak uvidím jak to dopadne letos 🙂

 • Roman Novák

  S manželkou jsme si koupili na půl jednu desetinu. Díky za radu, málo kde se o takových věcech píše. Jen tak dál Ondřeji 😉

  • Ondřej Krejčí

   S radostí 😉

 • Jirka

  Čenti ší lé do míí léé doo.. čenta giga quaadroo miii lééé doo 😀 😀 se poseru z toho videa kluci ty vole 😀 šentí quaaatro mííleeudoos 😀 😀 😀

  • Fanda Pavouk

   To teda jo kámo 😀 To je největší pomast takzvanej jak mastidlo 😀 😀 U nás ve bělý se takhle na vánoce taky zpívá ale až 25. 12. a nikdo při tom miliardy nevyhraje

 • Martin Král

  Já si myslím, že si to vysvětlil jednoduše a hlavně krátce… Já to pochopil hned a vsadí si jednu dvacetinu :), štěstí se musí pokoušet!

  • Ondřej Krejčí

   To jsem rád a přeji hodně štěstí 😉

 • Vojtěch L.

  Tiket je docela drahej, ale za ty ceny to stojí 😀 Stejnak si koupím asi jen tak pár setinek