Menu

Tabulka výher Sportky

Jakou tabulku výher Ti nabízí Sportka?

Jakou tabulku výher Ti nabízí Sportka?

Pojď se s námi podívat na další tabulku výher, tentokrát u Sportky. Pojď s námi zjistit, kolik v jakém výherním pořadí můžeš vyhrát a kolik čísel pro takovou výhru musíš uhodnout.

Jak vypadá tabulka výher Sportky?

Výherní tabulka Sportky ti nabízí hned 6 výherních pořadí, ve kterých si můžeš ulovit svou výhru. První výherní pořadí můžeš znát pod názvem Superjackpot, zatímco druhé pořadí pod názvem Jackpot. To, co tyhle názvy doopravdy znamenají, zjistíš níže. Teď už mrkni na tabulku níže.

Pořadí Počet uhodnutých čísel Procenta určená na výhru Průměrná výše výher
1. výherní pořadí 6 + doplňkové číslo 10 % 136 769 489 Kč
2. výherní pořadí 6 22 % 15 382 198 Kč
3. výherní pořadí 5 + doplňkové číslo 7 % 815 723 Kč
4. výherní pořadí 5 9 % 24 971 Kč
5. výherní pořadí 4 12 % 619 Kč
6. výherní pořadí 3 40 % 113 Kč

Tabulka výher doplňkové hry Šance

Pokud patříš k věrným hráčům Sportky, pak určitě víš, že kromě hlavní hry Sportka nabízí i doplňkovou hru Šanci. Pojď se proto s námi podívat na to, jaké výhry ti tato doplňková hra nabízí!

Výherní pořadí Počet uhodnutých koncových čísel Výherní násobek sázky Průměrná výše výhry Šance
1. výherní pořadí všech 6 čísel Zbytek celkové částky určené na výhry
minimálně však 10 000násobek sázky
1 000 000 Kč
2. výherní pořadí 5 koncových čísel 5 000násobek sázky 100 000 Kč
3. výherní pořadí 4 koncová čísla 500násobek sázky 10 000 Kč
4. výherní pořadí 3 koncová čísla 50násobek sázky 1 000 Kč
5. výherní pořadí 2 koncová čísla 5násobek sázky 100 Kč
6. výherní pořadí poslední koncové číslo 2,5násobek sázky 50 Kč

Tabulka výher Prémie Sportky

Avšak Šance není jedinou doplňkovou hrou Sportky, což už určitě víš. Další „mimořádnou“ doplňkovou hru, kterou Sazka oznamuje vždy jen pár dní dopředu, je Prémie Sportky. V téhle doplňkové hře se hraje nejen o peníze, často si můžeš přijít i na luxusní auto, elektro kolo či jiné hmotné výhry.

Aby pro tebe bylo co nejjednodušší se v tabulce výher Prémie Sportky zorientovat, tak pro tebe máme samostatný článek jen o této hře. Rozklikni si níže připnutý článek a zjisti o Prémii Sportky více.

Co je to tabulka výher?

Myslíme, že tabulku výher nemusíme nijak podrobně představovat. Každý, kdo pravidelně čte náš web, už na tohle slovní spojení někdy určitě narazil. Skloňujeme ho tady totiž docela často. Pojďme si to však ještě pro jednou shrnout. Jak taková tabulka výher vypadá a co v ní najdeš?

Tabulka výher Sportky vypadá naprosto stejně, jako jakákoli jiná tabulka výher. A proto v ní, stejně jako v každé jiné, nalezneš seznam kombinací či počtu čísel, které potřebuješ uhodnout pro to, aby sis ulovil jednu z výher ve vedlejším sloupečku. Zpravidla máš v každém řádku uvedený jeden předem určený výsledek (počet správně uhodnutých čísel) a k němu přiřazenou odpovídající výši výhry, přičemž tenhle „řádek“ se nazývá výherní pořadí. Takovýchto výherních pořadí může loterie v rámci své hry nabízet klidně desítky, viz Gigajackpot, ale většinou je výherních pořadí jen do deseti – jako právě u Sportky.

Tabulka výher Sportky je, jak vidíš výše a podrobně si popíšeme níže, tvořena průměrnými výšemi výhry. Je to jedna z možností, jak může být běžná tabulka výher sestavená, další možností jsou takzvané výherní násobky. O těch si povíme více třeba v tabulce Šťastných 10. Teď si s námi pojď podrobně rozebrat, jak se taková průměrná výše výhry u Sportky stanovuje.

Proč je v tabulce výher Sportky uvedena průměrná výše výher?

Ve zkratce by se na tuto otázku dalo odpovědět, že loterie Sportka operuje s rostoucím jackpotem. Ne každý však musí nutně vědět, co to takový rostoucí jackpot je, proto si to, stejně jako obvykle, vezmeme hezky postupně.

Existují dva druhy jackpotů – rostoucí a fixní. Rostoucí jackpot má zpravidla loterie nabízející průměrnou výši výher, jelikož u těchto loterií výše výher závisí na proměnlivých údajích. Tedy na konkrétních věcech a situacích, které se v každém slosování mění. Mezi tyto proměnlivé údaje u rostoucího jackpotu loterií, i Sportky, patří údaje jako – počet vsazených sloupečků a tiketů, původní výše jackpotu, kdy naposledy jackpot někdo vyhrál, výše hlavní složky jackpotu,… Zatímco u loterií s fixní výší jackpotu je, jak už název napovídá, výše jackpotu jasně daná. Je zpravidla určena, stejně jako většinou všechny výhry v těchto loteriích, výherními násobky. Jednoduše fixní výši výher poznáš tak, že na rozdíl od výherní tabulky Sportky budou ve výherní tabulce dokonale zaokrouhlené částky.

Fixní výhry i jackpot jsou vždy stejné. Výši těchto výherní pořadí tedy neovlivňuje to, kolik sázenek je zakoupeno před slosováním ani to, jak dlouho jackpot nepadl nebo zda padá každé slosování – jackpot je zkrátka vždy stejný.

U Sportky tedy vidíš „jen“ průměrnou výši výhry proto, že má rostoucí jackpot. To, jak jackpot v průběhu jednotlivých slosování narůstá a následně padá vždy, když jej někdo vyhraje, můžeš vidět v grafu níže.

Nárůst jackpotu u Sportky v čase

K popisu výherní tabulky Sportky je určitě nutné přidat i informace o další doplňkové hře, kterou Sportka nabízí. Je to hra závislá na výši aktuálního jackpotu… A jak už mnozí vědí, tak ano! Bavíme se o oblíbené Milionové bouři u Sportky. Kromě toho, že máme o Milionové bouři celý článek, v němž ti hru podrobně popisujeme, tak si ji samozřejmě zlehka popíšeme i tady.

Jackpot prvního pořadí, který můžeš znát také jako Superjackpot, je tvořen dvěma polovinami – jackpotem a Bonusem. Inu a Milionová bouře je hra, která se aktivuje pouze ve chvíli, kdy složka Bonusu v Superjackpotu přesáhne částku 150 milionů korun. Celkový jackpot tak může sahat až k dvěma stům milionům Kč.

Když tedy jackpot dlouho nikdo nevyhraje a nastane tahle „ideální“ shoda náhod a hra se spustí, poznáš to hned několika způsoby – oznámí to Sazka, oznámíme ti to my na našem webu a jackpot Sportky klesne o celých 100 milionů korun.

Těchto 100 000 000 Kč si však Sazka nenechá ani nikam neschová, naopak – rozdá je náhodným 100 lidem. Následujících dvacet slosování totiž Sportka rozdá 5× 1 000 000 korun náhodným sázenkám. Jedinou podmínkou pro účast v téhle doplňkové hře je podat si plnou sázenku Sportky v hodnotě 220 Kč. Více podrobností o téhle hře ale už najdeš ve článku níže.

Herní jistina Sportky aneb kolik procent z výdělku jde opravdu na výhry

Jackpot i výhry dalších pořadí jsou tvořeny z takzvané výherní jistiny, ta je zase tvořena z herní jistiny, ale – co tyhle pojmy znamenají? Ve zkratce je herní jistina výše peněz, které společnost provozující loterii, utrží na prodaných sázenkách pro dané slosování. V případě Sportky se tedy bavíme o tom, kolik utrží Sazka. Tyhle peníze však nejsou čistým ziskem, tyhle peníze tvoří herní jistinu.

Z herní jistiny se, jak jsme si řekli v úvodní větě tohohle odstavce, musí oddělit výherní jistina – peníze pro výhry všech pořadí. V případě Sportky tvoří výherní jistina 50 % herní jistiny.

To tedy znamená, že ze všech sázenek uzavřených na dané slosování si Sazka odloží polovinu peněz jako výdělek pro sebe a druhou polovinu, nazvanou výherní jistina, vrátí do výher.

Rozdělování výher z výherní jistiny má u Sportky určitá pravidla:

  • V případě, že není vyhráno první ani druhé pořadí Sportky, pak výše výhry třetího pořadí činí minimálně 500násobek sázky, tedy 10 000 Kč.
  • V případě, že v první nebo druhém tahu Sportky nepadne výhra pořadí, převede se tato nevyčerpaná částka do výherní kvóty 1. pořadí příslušného tahu v následujícím sázkovém období.
  • Pokud se stane, že ve výše výhry vyššího a nižšího pořadí nastane nepoměr a výhra nižšího pořadí bude dosahovat vyšší částky než výhra vyššího pořadí, pak se výhra v těchto pořadích stanoví na stejnou částku.

Výherní jistina a jackpot u Sportky

Jak počet vsazených tiketů ovlivňuje jackpot Sportky?

Jak už jsme si prozradili výše, tak výše výher u Sportky jsou ovlivňovány výší herní nebo tedy spíš výherní jistiny. Herní i výherní jistiny se skládají z peněz, které se nevyhrály v uplynulém slosování a také z počtu zakoupených sázenek. Konkrétně je to počet prodaných sázenek krát cena jedné sázenky a k tomu nevyhraná suma peněz z minulého slosování = herní jistina. U Sportky je pak výherní jistina tvořena polovinou herní jistiny, druhá polovina herní jistiny tvoří výdělek Sazky.

Nejvyšší výhry ve Sportce

Momentálně je u Sportky možnost spuštění Milionové bouře a jackpot se tak v dnešních dnech už nemůže vyšplhat více než na přibližně 200 milionů korun. Dříve však tahle doplňková hra u Sportky neexistovala a jackpoty se tak mohly šplhat a šplhaly mnohem výše. Vždyť koukni sám do tabulky nejvyšších výher Sportky, kterou jsme si tady pro tebe připravili!

Pořadí Datum Místo Výše výhry
1. nejvyšší výhra 3. 11. 2013 Chrudimsko 399 904 705 Kč
2. nejvyšší výhra 13. 11. 2019 Středočeský kraj 250 944 439 Kč
3. nejvyšší výhra 7. 9. 2016 Ústecko 201 252 720 Kč
4. nejvyšší výhra 2. 11. 2014 Praha 195 101 987 Kč
5. nejvyšší výhra 15. 4. 2020 Praha 192 024 360 Kč

Bonusy na loterie

Hodnocení
92%

Jak hodnotíme bonusy?

Celkové hodnocení bonusu je určeno na základě více faktorů: výše bonusu, hodnocení společnosti, jednoduchosti získání, hodnocení hráčů a podmínky získání bonusu.

Celková výše bonusu
70 %
Jednoduchost získání
90 %
Hodnocení
91%

Jak hodnotíme bonusy?

Celkové hodnocení bonusu je určeno na základě více faktorů: výše bonusu, hodnocení společnosti, jednoduchosti získání, hodnocení hráčů a podmínky získání bonusu.

Celková výše bonusu
87 %
Jednoduchost získání
90 %
Hodnocení
90%

Jak hodnotíme bonusy?

Celkové hodnocení bonusu je určeno na základě více faktorů: výše bonusu, hodnocení společnosti, jednoduchosti získání, hodnocení hráčů a podmínky získání bonusu.

Celková výše bonusu
60 %
Jednoduchost získání
100 %
Hodnocení
89%

Jak hodnotíme bonusy?

Celkové hodnocení bonusu je určeno na základě více faktorů: výše bonusu, hodnocení společnosti, jednoduchosti získání, hodnocení hráčů a podmínky získání bonusu.

Celková výše bonusu
80 %
Jednoduchost získání
80 %
Hodnocení
88%

Jak hodnotíme bonusy?

Celkové hodnocení bonusu je určeno na základě více faktorů: výše bonusu, hodnocení společnosti, jednoduchosti získání, hodnocení hráčů a podmínky získání bonusu.

Celková výše bonusu
70 %
Jednoduchost získání
100 %
Hodnocení
87%

Jak hodnotíme bonusy?

Celkové hodnocení bonusu je určeno na základě více faktorů: výše bonusu, hodnocení společnosti, jednoduchosti získání, hodnocení hráčů a podmínky získání bonusu.

Celková výše bonusu
30 %
Jednoduchost získání
100 %
Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.
Líbil se ti tento článek?
67%

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.