🏒 MS 2024 bonusy a kalendáře

Menu

Sazka napomáhá českému sportu a rozvoji mládeže!

Čekal jsem až budu mít všechny potřebné podklady pro teto článek a dnes bych se rád zmínil o Sazce a její podpoře českého sportu. Mnoho lidí ví, že Sazka nějakým způsobem podporuje rozvoj sportu v České republice a Český olympijský tým, ale jakými všemi projekty, to ví pouze málo lidí.

sazka pomáhá sportovcům všech věkových kategorií

Peníze pro sport

Společnost Sazka je produktivní i v oblasti veřejně prospěšných aktivit a nejvíce se soustředí na celostátní podporu dětí a mládeže ve sportovních aktivitách. Od počátku roku 2014 využívá možnost odvádět část „loterní daně“ Českému olympijskému výboru. Výbor tyto finanční prostředky rozděluje pro účely rozvoje dětského a mládežnického sportu, především amatérského. Od zmiňovaného roku 2014 až do této doby Sazka do sportovního prostředí poslala 523 043 807 Kč.

Pro český sport bylo věnováno  523 milionů Kč

logo Českého olympijského výboru
Logo Českého olympijského výboru

Vše začalo dne 22. 4. 2014, kdy Sazka darovala Českému olympijskému výboru částku ve výši 44 220 636 Kč. Další darování financí se uskutečnilo dne 17. 10. 2014 s částkou 55 669 175 Kč. Poté se společnost Sazka rozhodla darovat finanční obnos koncem roku, přesněji 31. 12. 2014 částku ve výši 52 818 900 Kč. V roce 2015 dne 17. 4. Sazka věnovala Českému olympijskému výboru částku 58 428 915 Kč. Další darování loterní daně proběhlo dne 20. 7. 2015 ve výši 62 037 900 Kč. Následující darování proběhlo dne 20. 10. 2015 s částkou 62 391 582 Kč. Koncem roku 2015, přesněji 31. 12. Sazka darovala opět vysokou částku ve výši 64 812 000 Kč. Poslední darovaná částka v roce 2016 proběhla dne 31. 3., kdy Sazka darovala nejvyšší částku a to krásných 72 100 000 Kč.

Loterní daně se odvádí z loterií (Sportka, Eurojackpot, Šťastných 10, Euromiliony a dalších…), stíracích losů a kurzového sázení (Sazka Bet).

Kam darované peníze šli?

Český olympijský výbor se zavázal, že darované prostředky použije výhradně pro účely tělovýchovné a sportovní, zejména pak na podporu neprofesionálního sportu dětí a mládeže v olympijských i neolympijských sportovních disciplínách. Český olympijský výbor rozdělí darované finanční prostředky podle pravidel předem schválených Výkonným výborem ČOV.

Sazka a Český olympijský tým

Jaromír jágr s dresem sazky Společnost Sazka je od svého vzniku aktivním podporovatelem sportu. Označuje se za největšího partnera českého sportu. V partnerství jsou schopni vytvářet nové příležitosti. V roce 2012 začala Sazka spolupracovat s hokejovým týmem Rytíři Kladno, kdy vlastníkem klubu byl už tehdy Jaromír Jágr. V jeho osobě Sazka nalezla silného a důvěryhodného partnera, který garantoval, že finanční prostředky, které Sazka klubu poskytla, budou využity na rozvoj mladé sportovní generace. V roce 2013 Sazka rozšířila partnerství o partnerství s Českým olympijským týmem. Preferují úctu k tradici, podporu olympijských myšlenek, pravidel fair play hry a rovného přístupu.

Sazka pomáhá dětem sportovat

Společnost Sazka je také hlavním partnerem České olympijské nadace a podporuje sportovce ve věku 6 – 18 let. Cíl podpory je umožnění sportu dětem, kterým v tom brání nedostatek financí. Díky spolupráci Sazka otevírá dveře ke sportu dětem ze sociálně znevýhodněných rodin nebo z dětských domovů. Společnost přispívá pouze na konkrétní věci – sportovní vybavení, sportovní kurzy, kroužky, soustředění nebo členské příspěvky ve sportovních klubech. Projekt má také své patrony, kterými jsou olympijští medailisté z Vancouveru, Londýna a Soči. Prezidentem projektu je trojnásobný olympijský vítěz Jan Železný.

Sazka a Olympijský víceboj

Logo sazka olympijský víceboj Jedná se o projekt, který je určen pro základní školy. Záměrem tohoto projektu je ukázat školákům, že sport je zábavnou a nedílnou součástí našich životů a také je přimět k tomu, aby sportu obětovali více času, než jen v hodinách tělesné výchovy.

Metodika projektu je postavena na 8 základních pohybových dovednostech.

 • Výbušnost – skok z místa (1. stupeň), trojskok snožmo z místa (2. stupeň)
 • Ohebnost – hluboký předklon
 • Aerobní vytrvalost – běh na 500 m (1. stupeň), běh na 1 000 m (2. stupeň)
 • Silová vytrvalost – zkrácené sedy-lehy
 • Rychlost – sprint na 60 m
 • Rovnováha – postoj čápa (stoj na 1 noze)
 • Hbitost – člunkový běh (T-běh)
 • Síla – hod basketbalovým míčem

Logo sport analytik K vyhodnocování výsledků používá Sazka metodiku SportAnalytik, ve které se vychází z programu, který byl představen na Olympijských hrách ve Vancouveru v roce 2010. Metodika se zakládá na porovnávání výsledků sportujícího dítěte s výsledky jeho vrstevníků. Výsledky se individuálně zpracovávají do sportovních vysvědčení, kde rodiče mohou najít detailní informace o sportovních výkonech svých dětí. Společnost Sazka pracuje s výsledky desítek tisíc dětí z České republiky a díky spolupráci s Fakultou tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy má Sazka k dispozici analýzy, které nemají v historii České republiky obdoby.

Pro usnadnění cesty ke sportu Sazka spustila internetový portál Sport v okolí, kde děti s rodiči mohou najít konkrétní sportovní kluby v okolí jejich školy. Speciální kódy dětem umožňují vybrat Sportovní klub přímo pro ně. Projekt Sazka Olympijský víceboj mimo jiné učí děti i férovému chování, k tomu slouží desatero takzvané Charta Fair Play.

Ukázka webu sport v okolí
Ukázka webu sport v okolí

Spolupráce s Českým olympijským výborem zaručuje to, že děti jsou v rukách těch nejlepších. Patrony projektu jsou špičkoví aktivní sportovci. Na tomto projektu se také podílejí členové Českého klubu olympioniků. Děti se setkávají s legendami českého sportu a mají možnost s nimi zažít trénink. Kromě sportovních hvězd se Sazkou spolupracují i odborníci z oblasti lékařství, kteří hlídají fyzickou zdatnost dětí i prevenci v oblasti nadváhy a obezity.

Při vaší dalším podání sázenky Sportka nebo Eurojackpot si můžete říct, že pomáháte českým sportovcům a hlavně dětem při jejich fyzickém rozvoji!

Přeji hodně štěstí,

Krejčí Ondřej

Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
 • Polišenský

  V tahu Sportky 10.9.2017, byla tažena čísla ŠANCE 480714. Má podaná Sportka má číslo 140781. Je zde nárok na výhru?

  • Ondřej Krejčí

   Dobrý den,

   Vyzkoušejte kontrolu tiketu Sportky na těchto stránkách a zjistíte.

   Přeji hodně štěstí,
   Krejčí O.