🏒 MS 2024 bonusy a kalendáře

Menu

Sazka Group začal hledat akvizice mimo Evropu

Sazka Group největší poskytoval číselných loterií v Evropě chce rozšířit své působení do dalších kontinentů. V Evropě vlastní již čtyři loterie, které spadají pod soukromou zprávu. Nové investiční příležitosti hledá Jiří Šmejc stále v Evropě, ale zároveň se začal poohlížet po loteriích v ostatních kontinentech.

sazka group celosvetove

„Díváme se dál. Pořád se budeme dívat na další akvizice, máme zájem dál v loterijní branži expandovat. Díváme se po příležitostech i mimo Evropu, ale díváme se i v Evropě,“ říká Šmejc

Holding Sazka Group ovládá převážně Karel Komárek, který vlastní tři čtvrtiny podílů. Na Jiřího Šmejce pak připadá zbytek, tedy jedna čtvrtina podílů. Do holdingu spadá z největší části naše největší loterijní společnost Sazka, kterou vlastní celou. Dále vlastní nejdůležitější třetinový podíl v řecké loterii OPAP, který byl zároveň první zahraniční investicí tohoto holdingu.

Nesmíme také zapomenout na podíl v italském loterijním monopolu Lotto.

„Ve většině případů se snažíme získat manažerskou kontrolu. To je princip, jak s panem Komárkem tento byznys děláme,“ uvádí Šmejc.

V brzké době, by pod holding Sazka Group měl spadat i třetinový podíl v rakouském Casinos Austria, úřady však musí nejprve schválit transakci.

„Mají různě po světě různé vlastní majetkové účasti v dalších firmách, takže náš vstup musí schválit hodně regulátorů, je to náročný proces. Ale až doběhne, měli bychom se stát majoritním vlastníkem,“ vysvětluje Šmejc.

Logo společnosti KKCG a EMMA Capitals

Jiří Šmejc bere Sazka Group jako doplněk byznysu

Jiří Šmejc se převážně soustředí na jeho hlavní část byznysu, kterou je Home Credit, kde vlastní se svojí investiční skupinou EMMA Capital podíl 11,38 procent.

„Mně se líbí, že Sazka Group funguje jako byznys, který generuje hotovost, a který je v Evropě. Pro mě je to dobrý doplněk Home Creditu, který je hodně soustředěný v Asii a je to vysloveně růstový byznys. Což znamená menší generování hotovosti a zároveň větší generování hodnoty,“ říká Šmejc.

Momentálně se Home Credit soustředí na Čínu a některé další asijské země. V Číně momentálně generují největší tržby.

„Čína je náš největší a velmi perspektivní trh. Ale nejsme na Číně tak závislí, jako jsme kdysi byli na Rusku,“ říká pětačtyřicetiletý rodák z Karlových Varů. Zisky z Číny ale zatím nepřevyšují peníze, které tam Home Credit investoval.

„Do Číny stále ještě peníze dodáváme. Stále tam rosteme. Ale letos bychom se měli v Číně přehoupnout do stavu, kdy se ze zisku dá financovat růst a nebude tam třeba sypat peníze. A myslím, že do dvou let tam můžeme očekávat i dividendu,“ předpokládá Šmejc.

Nejrychleji se podle něj vracejí investice ve Vietnamu, kde už ziskovost pokrývá expanzi a něco zbývá i na dividendy. „Tam jsme si už vyplatili víc, než kolik jsme tam vložili,“ dodává.

Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.