🏒 MS 2024 bonusy a kalendáře

Menu

První licence pro online sázení udělena!

Jak jsem již zmiňoval v minulých článcích, tak od nového roku vzešel v platnost nový zákon, který nařizuje internetovým hazardním hernám nejprve získat licenci. Po jednom měsíci, tedy začátkem ledna Ministerstvo financí udělilo první licenci pro internetovou pokerovou hernu PokerStars.com. Dalších dvacet licencí se podle náměstka MF vyřizuje.

PokerStars Logo V úterý 31.1.2017 Ministerstvo financí oznámilo, že udělilo první licenci společnosti zahraniční internetové pokerové společnosti PokerStars.com. Tento fakt se moc nelíbí českým loterijním společnostem, které čekali, že budou první, kdo licenci získá.

„Sazka respektuje rozhodnutí ministerstva udělit licenci k provozování internetových her společnosti PokerStars. Předpokládali jsme, že licence získají ve stejnou chvíli i dosud legální a tradiční firmy na českém trhu, jakou Sazka s šedesátiletou tradicí rozhodně je,“ uvedl mluvčí Sazky Václav Friedmann.

MF uděluje licence Nová legislativa o hazardních hrách povoluje dokonce provozování společnostem se sídlem v zahraničí. Některé stránky fungovaly v českém jazyce, už v minulosti, ovšem nevztahovala se na ně loterijní daň. Společnosti, která si chtějí zažádat o licenci, musí však nejprve zastavit provoz, poté vyplatit hráče, upravit software podle zákona, a teprve pak požádat Ministerstvo financí o potřebnou licenci.

Z mého pohledu už jde jen pouze o pár dnů, kdy MF udělí licence i tuzemským loterijním společnostem jako je Sazka, Fortuna nebo Loterie Korunka.

Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
 • Milan

  Vsadit si Sportku do trafiky nejdu, zatím budu hrát poker teda 😀

 • Jiří Pechr

  Nechápu jak je možné, že Sazka není první kdo dostal licenci… To je asi jen menší zástěrka toho, aby nikdo nemohl říct, že ministerstvo financí skáče podle sazky. No uvidíme jak to bude pokračovat, já jen doufám, že licenci získá i Lottoland. Sportku bych samozřejmě sázel u Sazky ale třeba takovej powerball bych si také rád zahrál.

  • Mikel

   PokerStars má asi víc peněz než Sazka 😀

  • Jindra Koukal

   To není o penezích migueli 😀 😀 😀