🏒 MS 2024 bonusy a kalendáře

Menu

První díl loterijních zločinů je tady! Výhra loterie přes Facebook?

První díl loterijních zločinů je tady!

První díl loterijních zločinů je tady!

Nový, první, díl loterijních zločinů je tady! Když Davinovi pípne zpráva z loterie, začne se mu komplikovat život. Zjistí, že taková zpráva přišla více lidem. O co tady jde?

Facebook Freedom Lottery

Když Davinovi pípne zpráva na jeho osobním Facebookovém profilu, je zprvu zvědavý, co se děje. Po rozkliknutí konverzace zjišťuje, že mu píše Facebook Freedom Lottery, a oznamuje mu, že vyhrál 150 000 dolarů, stejně jako dalších pár lidí.

Davin není naivní, a tak tomu zpočátku nevěří. Nepamatuje si, že by si kupoval nějaký loterijní tiket nebo sázel online. A on vždycky ví, kdy má vsazeno. Nebo ne? A proč by mu loterie psala na sociálních sítích? Není to nějaký nesmysl?

Dříve než si zodpoví své otázky…

Dříve než dostane odpověď na své otázky, píše mu jeho bratranec. Píše Devinovi, že viděl, že je v seznamu výherců Freedom Lottery a že on sám už byl také vylosován, a výhru obdržel. Bratranec Devinovi zvesela gratuluje k výhře.

Devin je opatrný, ale kdo by nechtěl 150 tisíc dolarů? Začne si tedy s bratrancem psát o tom, jak k výhře přišel, a co musel udělat, aby výhru získal.

Bratranec Devinovi popisuje, že pro přijetí odměny musel podstoupit „kroky k přijetí výhry“. Jde prý jen o pár, nenáročných kroků, které mají pomoci k tomu, aby loterie mohla odeslat výhru na jeho účet. Devin svému bratranci věřil. Vždyť on taky vyhrál, a peníze obdržel. Navíc spolu vyrůstali, tak proč by mu neměl věřit? Vždycky si kryli záda.

Kroky k přijetí výhry

Prvním krokem mělo být to, že Devin zašle 250 dolarů na účet loterie. To byl poplatek, který musel uhradit, jelikož peníze, ze kterých se měla výhra vyplácet, ležely na účtu v Americe. Mělo se jednat o poplatek za mezinárodní platbu.

Inu 250 dolarů je nic proti 150 tisícům, které vyhrál. Devin tuto platbu zaslal.

V následujících týdnech Devin zaslal dalších pět plateb s nadějí, že každý z nich už bude poslední. Žádný z nich nebyl. Vždycky nastalo něco, co musel znovu uhradit.

Devin ztratil nervy. Vzal telefon a zatelefonoval svému bratranci. Který poplatek už bude poslední? Kolik jsi jich platil ty?! Spustil bez pozdravu na svého bratrance.

V tom přišel šok.

„Devine, o čem to mluvíš? Jaký poplatek? Jaká loterie? Mé sociální sítě už nejsou mé. Můj účet napadli, hackli mi ho! Ať už ti kdokoli psal cokoli, nepsal jsem to já, Devi.“

Cože?!

Devin, v té době, už poslal více než 1500 dolarů. Více než 30 tisíc českých korun. Loterii zaslal spoustu osobních informací.

V tom přišel šok, uvědomění a pocit studu. Devin naletěl. Žádná výhra neexistovala, žádná loterie nebyla, on jen naletěl podvodníkům. Jak se to mohlo stát?

A ačkoli to v té době nevěděl, naletěl stejně jako mnoho dalších.

Závěrem…

  • Výhru v seriózní loterii si vždy můžeš ověřit několika způsoby.
  • Loterie by ti, pravděpodobně, nikdy nepsala na tvé sociální sítě. Vždy tě o výhře informuje oficiálním způsobem.
  • I když tě někdo ubezpečuje – komunikuj s danou osobou osobně. Jen tak víš, s kým opravdu mluvíš.
  • Nešiř své citlivé údaje. Legitimní loterie by je po tobě nechtěla skrz Facebook.

Za týden jsme tu znovu s dalším loterijním zločinem! Své čekání si můžeš zkrátit hraním legitimních loterií od Sazky a Korunky.

Můžeš si vybrat jednu z těchto loterií:

Aktuální jackpot
2 374 000 000 Kč (Výjimečně se hraje o věcné ceny)
Aktuální jackpot
88 000 000 Kč (Výjimečně se hraje o věcné ceny)
Aktuální jackpot
65 200 000 Kč
Aktuální jackpot
60 000 000 Kč
Aktuální jackpot
12 000 000 Kč
Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.
Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.