🏒 MS 2024 bonusy a kalendáře

Menu

Pozor na výhry omylem aneb vítězové bez peněz

Když si myslíte, že jste vyhráli, bývá to šok. Když si myslíte, že jste vyhráli, ale zjistíte, že to tak docela pravda nebude, je to dvojnásobný šok. Pojďme se podívat na příběhy dvou vítězů-nevítězů, kteří na vlastní kůži pocítili pravdivost známého úsloví: Nechval dne před večerem.

Domnívali se, že vyhráli miliony. Opak byl ale pravdou.

Příběh první: Čína

O život šlo sedmadvacetiletému muži z Jinjianu ve východočínské provincii Fujian. Jednalo se o náruživého hráče, který si lístky do loterie kupoval pravidelně a strávil značné množství času počítáním ve snaze odhalit vítězná čísla a zároveň se tak dostat k lákavému jackpotu.

Jednou opět podobným způsobem počítal a koupil si lístek. Ten pečlivě uložil. O týden později si šel vítězná čísla zkontrolovat. A právě tady se stala chyba, která mohla být bez nadsázky téměř osudová.

Téměř fatální omyl

Neuvědomil si totiž v první chvíli, že výherní kombinace není úplně stejná jako ta, kterou si zvolil. V jedné číslici se lišila. Pochopitelně už byl natolik rozrušen vidinou, že se mu jeho strategie vyplatila, že to jaksi přehlédl. Domníval se, že vyhrál 5 milionů juanů.

Vydal se to náležitě oslavit. Ke své smůle měl úspory 5000 juanů a podobně vysoký obnos 3000 juanů se nacházel na jeho kartě. Na omyl přišel teprve druhý den. Život mu zachránilo to, že o svém úmyslu skončit se životem informoval svou přítelkyni. Ta zalarmovala policii a muži zákona nešťastníkovi jeho čin nakonec rozmluvili.

Příběh druhý: Anglie

Nathan Moody ze severovýchodní Anglie se podobně mylně domníval, že se mu podařilo vyhrát značnou sumu v oblíbené hře Lotto.

Bylo mu totiž řečeno, že suma mu nemůže být vyplacena na místě. Měl se obrátit přímo na provozovatele loterie. Není tak divu, že mladý otec rodiny už začal spřádat plány, co bude s výhrou dělat, na pořadu dne měla být dovolená.

Výherní čísla si zkontroloval ještě v telefonu, překvapení, tentokrát méně příjemné, se konalo podruhé. Výherní kombinace rozhodně nestačila na pohádkovou sumu, ale na výhru ve výši pouhých 2 liber.

Zdroje:

Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.