🏒 MS 2024 bonusy a kalendáře

Menu

Tisícové výhry díky PSČ? Postcode Lottery v Británii válí!

Postcode Lottery v Anglii, co vše jsi o ní nevěděl?

Postcode Lottery v Anglii, co vše jsi o ní nevěděl?

Hrát loterii, pomáhat dobrým věcem a být ve hře o desítky cen každý den? To vše v jednom? Ano, asi to zní neuvěřitelně, ale mluvíme tady spolu o realitě britských ulic. Mluvíme tady o Postcode Lottery.

Dneska spolu povíme o předplatitelské loterii Postcode Lottery. Konkrétně o jejím odvětví v Británii. “Postcode“ si můžeme přeložit jako naše PSČ (poštovní směrovací číslo). Je to první loterie, na rozdíl od Sportky a Eurojackpotu, u které není potřeba volit si žádná čísla.

Vlastně se od běžných loterií liší ve spoustě aspektech! Na to se spolu dnes podíváme. O co v této loterii jde? Jak se hraje? Co můžeš vyhrát? Já vím, já vím! Spousta otázek. Tak pojďme na to!

Co je to Postcode Lottery?

Postcode Lottery je předplatitelská loterie, u které si můžete být jistí, že pomáháte i lidem kolem sebe. Loterie, která zároveň pomáhá? Zní ti to jako oxymóron? Ale kdeže!

V Postcode Lottery má jednoduchý princip. Hráč, který chce být součástí, se zaregistruje pomocí jednoduchého formuláře na webových stránkách loterie. Po registraci svého poštovního směrovacího číslo (postcode), uhradí částku 10 britských liber. Tato částka je pravidelné předplatné, které se hráči bude strhávat každý měsíc, dokud si bude přát zůstávat ve hře.

Z každého předplatného jde 33 % na charitativní organizace a účely. Obyvatelé Anglie tak mohou hrát loterii a zároveň vědět, že pomáhají tisícům dalším lidem, kteří nemají takové štěstí.

Post code lottery

Pravidla hry

Pravidla loterie jsou jednoduchá.

Každý, kdo se chce zúčastnit hry a o ceny s Postcode Lottery musí být starší než 16 let, musí mít platnou trvalou adresu na území země, ve které chce hrát. Tudíž ve Skotsku, v Anglii nebo Walesu.

A musí si platit 1, 2, nebo 3 předplatné, na základě toho, která varianty přijde hráči nejvýhodnější.
Od počtu předplatného se odvíjí měsíční cena předplatného, ale stejně tak i výše výhry.

V případě, že hráč vyhraje sobotních 30 000 liber, pak může obdržet až 60 nebo dokonce 90 tisíc liber, v závislosti na tom, zda si platí jedno, dvě nebo tři předplatné.

Slosování v Postcode Lottery

Slosování v této loterii probíhá každý den! Každý den od pondělí do neděle se losují PSČ.

Každý den vyhrává 20 náhodných směrovacích čísel, o víkendech 21 a jednou za měsíc se losuje o hlavní cenu.

Post code lottery

Odměny v Postcode Lottery

Každý pracovní den vyhrává 20 různých PSČ cenu v hodnotě 1 000 britských liber (cca 28 tisíc korun). Každou sobotu a neděli se, k 20 cenám po tisíci liber, přidá ještě třicetitisícová cena. Tu vyhraje jedno směrovací číslo.

Každý měsíc si pak, jako bonus, jedno vylosované směrovací číslo, rozdělí několikamilionovou výhru.

Plus je třeba počítat opět s tím, že hráč, který má vícenásobné předplatné. Vyhraje i vícenásobnou výhru. Jak jsme si řekli výše.

Jaká je šance na výhru?

Ve hře je aktuálně již 69 % poštovních směrovacích adres, z celé Velké Británie. Což je dost vysoké číslo na to, aby to snižovalo šanci jednotlivce, avšak záznamy z loňského roku tuto myšlenku vyvracejí.

Průzkumy hovoří jasně. Jen za loňský rok získalo jakoukoli cenu více než 77 % zúčastněných hráčů. Šance na výhru je tedy v Postcode Lottery vysoká.

Post code lottery

 

Historie Postcode Lottery

 • Postcode Lottery se ve světě odstartovala v roce 1989. V roce 2005 odstartovala loterie svou hru i Británii, kde rovnou vyhrálo poštovní směrovací číslo v Hrabství Durham.
 • V roce 2006 bylo již vybráno více než 667 tisíc britských liber na podporu charit. V tento moment se na příspěvek charitě bralo 20 % z každého předplatného.
 • V roce 2007 to už byl 1 milion britských liber (28 milionů korun).
 • Roku 2008 se hra Postcode Lottery rozšířila do Skotska.
 • Rok 2009 přinesl 7 milionů britských liber, které byly od startu loterie vybrány. Podpořeno bylo na 400 charitativních institucí.
 • V roce 2010 se počet podpořených charit skoro zdvojnásobil. Z 11 milionů liber bylo podpořeno 700 charitativních organizací.
 • V roce 2011 bylo podpořeno na 980 charitativních organizací a dobrých věcí, vybráno, pro tyto účely bylo 18 milionů britských liber.
 • Roku 2012 byla Postcode Lottery označena za nejlepšího zaměstnavatele ve Skotsku. Za sebou měla loterie 24 milionů liber vybraných pro 1 250 charitativních akcí.
 • Do roku 2015 bylo vybráno 95 milionů liber pro 2 200 charitativních organizací. Z každého předplatného se nově na charitativní účely odebíralo 25 %.
 • Rok 2016 přinesl další navýšení, z předplatného se začalo odebírat, pro charitativní projekty, 30 %. Postcode Lottery byla označena za nejlepšího malého zaměstnavatele v Británii.
 • V roce 2017 šlo z předplatného 31 %, a vybráno bylo na 255 milionů britských liber pro 4 650 organizací.
 • V roce 2020 bylo již vybráno více než 600 milionů liber, každý měsíc bylo průměrně vybráno na 13 milionů. Podpořeno bylo 8 500 charitativních spolků a organizací. Čtyřiadvacet milionů britských liber věnovala Postcode Lottery na boj s klimatickými změnami.
 • K dnešnímu dni bylo vybráno přes 900 milionů britských liber a bylo podpořeno na 9 000 organizací.

 

Top 5 lottery

Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.