🏒 MS 2024 bonusy a kalendáře

Menu

(Ne)slavné osudy (ne)šťastných výherců loterie

Coby malé děti jsme možná bývali lakomí. A ne málo. Tenkrát se naše touhy však spíše přepočítávaly na sladkosti. Má se za to, že z lakoty, jako všeho ostatního dětského, bychom měli vyrůst. Jenomže lakota není pouze dětskou vlastností. Je rysem ryze lidským. Spíše tak přesouváme své priority na jiné statky. Každý teď namísto bonbónů toužíme spíše po penězích, za které bychom si mohli koupit to, o čem každý sníme. Stejně tak jako některé děti byly schopné krádeže nebo dokonce kvůli hračce či sladkosti druhému ublížit, jejich dospělé protějšky nejsou jiné. Kvůli bohatství dokáží krást, lhát, podvádět a co víc, dokonce i zabít. Když už někomu jednou přeje štěstí a Sportka nebo jiná světová loterie jej učiní milionářem, jiní jsou připraveni je o toto štěstí připravit. Čeho všeho jsou lidé schopni se v zápalu mamonu dopustit?

Osudy výherců peněz v loterii Rozvod

Dlouhých 25 let trvalo manželství Thomase a Denise Rossi, kteří neměli po celou dobu jakékoli vážnější manželské problémy. Z čista jasna se Denise jednoho, pro ni krásného, dne rozhodla pro rozvod. Co její manžel však nevěděl, bylo to, že pár dní před jejím návrhem vyhrála 1,3 milionů dolarů, což z pochopitelných důvodů před ním a soudem utajila. Jakmile však pravda vyšla najevo, soud ji shledal vinnou a veškerou výhru v loterii přidělil jejímu exmanželovi.

Štěstí schvátil oheň

Partneři Brits Roger a Lara Griffiths společně vyhráli 3 miliony dolarů v americkém Lottu. Lara si nakoupila velké množství značkového oblečení a doplňků, zatímco Brits se naplno začal věnovat své dlouho vysněné rokové kariéře. Zanedlouho však přišli na buben, jelikož jejich vysněný dům, který si pronajali, shořel a partneři kvůli špatným investicím přišli o veškeré své peníze.

Vražda

Výherce loterie s nožem v ruce Abraham Shakespeare měl srdce na pravém místě. I přes to, že neměl pořádné vzdělání, protože školu opustil v 7. třídě a nenaučil se ani číst, vyhrál ve 40 letech 30 milionový jackpot. Protože byl velmi hodný, měl s ostatními slitování a jen těžko někomu říkal ne, rozdával peníze tomu, kdo jej o ně požádal a dokonce nechával bezdomovce bydlet ve svém domě. Na přílišnou důvěru doplatil, když se spřátelil s ženou jménem Dorice Donegan. Abraham zanedlouho po jejich spřátelení zmizel. Za nějakou dobu bylo jeho tělo nelezeno v domě Dorice Donegan, která ho v útrobách svého domu zabetonovala.

Nenasytné automaty

Evelyn Adams vyhrála v newjerseyské loterii, a ne jen jednou, ale hned dvakrát. Celková částka, na kterou si díky výhrám přišla, čítala 5,4 milionů dolarů. Netrvalo dlouho a Evelyn přišla kvůli automatům na mizinu a klid domova nakonec našla v přívěsu.

Holky, kokain a vlastní hloupost

býlý prach za výru v loterii O popeláři Michaelovi Carrolovi jsme už psali dokonce tento článek. Michael mohl mít klidný a bezstarostný život, kdyby 14 milionů dolarů, které vyhrál, investoval chytře. Namísto toho všechno prohýřil a stal se dokonce terčem vyděračů. Po jednom velkém mejdanu, který trval několik let, si opět nakonec podal žádost na místo popeláře.

Vánoční překvapení, hloupost, krádež

Krásný vánoční dárek Santa Claus Jackovi Whittakerovi nadělil, když na štědrý den vyhrál 314 milionů dolarů v loterii. Asi ale moc neplatí, že dobro se dobrým oplácí. Jack daroval na charitu 10 % ze své výhry. Netrvalo však ani rok, co se zloději vloupali do jeho auta a odcizili z něj 545 tisíc USD v hotovosti. Zlodějům se vyplatilo vloupat se do jeho vozu ještě jednou, protože se jim poštěstilo už tehdy a našli v něm opět nemalou sumičku peněz, tentokrát 200 tisíc USD. Člověk by si byl řekl, že auto asi není zrovna nejbezpečnější místo na úschovu svých peněz a možná by se člověk poučil po první krádeži… Nicméně, Jack si zřejmě říkal: „Jaká je pravděpodobnost, že blesk udeří dvakrát do stejného místa?“  A aby toho nebylo málo, Jacka ještě manažer strip klubu společně se striptérkou zdrogovali a samozřejmě jej okradli o peníze.

 Sebevražda

I takto štěstí z výhry občas končívá, zvláště pak když do 20 měsíců přijdete o výhru 31 milionů dolarů, kterou Billie Bob Harell získal v texaské loterii. Opustil své zaměstnání, dal pochopitelně něco na charitu a daroval 480 krocanů chudým. Brzy na to jej však lidé začali obtěžovat a požadovat po něm peníze. Všechno s ním šlo z kopce a nejenže opustil manželku, ale jeho syn jej nakonec našel mrtvého.

Daně

Tonda Lynn Dickerson do určité míry připomíná film Může to potkat i vás s Nicolasem Cagem v hlavní roli. Charlie Lang, kterého Cage ve filmu ztvárnil, slíbil milé servírce, že jí dá polovinu výhry jackpotu, jestliže vyhraje. Ten film jsme viděli asi všichni, takže vás napínat nemusíme. Charlieho tiket byl skutečně tím výherním a jeho manželka Muriel byla samozřejmě proti, rozvedla se s ním a soudně na něm vymohla všechny peníze. Charlie Lang o peníze sice přišel, ale našel lásku a v konečném důsledku byl šťastnější. Nakonec však k penězům přišli společně se servírkou (jeho novou láskou) díky dobrým lidem, zcela mimo loterii. Jeho žena Muriel, která si chtěla nechat všechny peníze z loterie pro sebe, přišla pro svou lakotu na buben. Stejně tak jako servírka z vaflárny, Tonda Lynn Dickerson, která se odmítla rozdělit o svou výhru s kolegy, kteří také, stejně jako ona, dostali od jejich pravidelného zákazníka namísto spropitného tikety do loterie. Bývalí kolegové Tondy Lynnn sice u soudu neuspěli, ale stejně tak jako Muriel, si i Tondu osud našel později, tentokrát převlečený za daně. O jejím příběhu jsme již detailněji psali a můžete si jej přečíst zde.(dáme odkaz na Milionovou vafli?)

Buďte chytří, učte se z chyb druhých

Říká se, že člověk se má poučit z vlastích chyb. Nesporně je však lepší poučit se z chyb druhých. Věříme, že vám k tomu dobře poslouží tyto příběhy nebo rady co zaručeně udělat a co nedělat, jestliže vyhrajete nějakou větší sumu peněz v loterii. Nezapomínejte ani na to, že peníze nejsou všechno – život dokáží jak ulehčit, tak i velmi nemile zkomplikovat.

Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
  • Pan realista

    Penize zkomplikuji zivot jedine debilovi. Jsou proste lide kteri by nemeli mit vetsi obnos penez protoze znici sebe nebo ostatni.