Menu

7x unikl smrti, potom vyhrál v loterii!

Příběh o nejšťastnějším muži světa pojednává o Franku Selekovi, který 7x unikl smrti a nakonec vyhrál v loterii $1.000.000.

Výherce loterie Frank Selek
Fotka výherce loterie Franka Seleka

Frank pochází z Chorvatska, kde se živil jako hudební učitel. Smrti pohlédl do očí snad ve všech možných dopravních prostředcích. Jako první pohlédl smrti do očí v roce 1962 při jízdě vlakem. Vlak vykolejil a následně spad do ledové vody. Frank vyvázl pouze se zlomenou rukou a byl jediným přeživším, této nehody. Rok po vlakové nehodě Frank cestoval menším letadlem, ovšem letadlu vypadly oba motory a letadlo začalo prudce klesat. Následkem toho se snížil tlak v kabině a urvaly se zadní dveře letadla. Frank seděl vedle dveří a tlak ho vytáhl ven. Což byla záchrana, zatímco letadlo vybouchlo o kopec a zabilo zbylých 19 lidí na palubě, Frank dopadl do stohu slámy a kupodivu přežil jen s modřinami. Za další dva roky Frank cestoval v zimě autobusem, který na mostě dostal smyk a spadl do ledové vody. Čtyři pasažéři zemřeli, ovšem Frank ne!

Frank měl obrovský strach z cestování veřejnými dopravními prostředky, pořídil si tedy auto. V roce 1970 se uzavřel kruh nehod v dopravních prostředcích. Frankovo auto začal hořet motor, naštěstí vyskočil dřív, než auto explodovalo. O tři roky později se stala podobná nehoda, jen s tím rozdílem, že hořet začalo uvnitř auta. Samozřejmě že Frank nehodu přežil, měl pouze pár popálenin.

Nastala menší pauza Frankovi se přibližně 22 let nic nestalo, myslel si že už je po všem. Ovšem v roce 1995 frank přežil sražení autobusem a o rok později ho řidič kamionu poslal v autě z devadesáti metrového srázu. Říkáte si že toto už je nesmysl přežít? Souhlasíme s vámi, ovšem Frank měl stažené okénko a stihl vyskočit a dopadl mezi husté stromy na kraji srázu.

V roce 2003 ve věku 72-let se Frank už držel dál od jakéhokoliv dopravního prostředku a osud mu konečně vše vrátil za bolest, kterou mu způsobil v životě. Vyhrál v loterii a Frank se k tomu vyjádřil jen slovy:

Myslím, že všechny předešlé manželství byly také katastrofami!

…vyjádření Franka Selaka

Zde je anglické video, ve kterém je příběh Franka Seleka zpracován.

V České republice se zatím žádný kuriózní případ výhercům loterie Sportka, Eurojackpot nebo Euromiliony nestal. Pokud se mýlím napište mi to do komentářů. rád se dozvím o pro mě neznámé události ze světa loterií. Osobně přemýšlím, zda je Frank nejšťastnější nebo nejnešťastnější muž světa…

Líbil se ti tento článek?

Autoři obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.