⚽️ EURO 2024 bonusy a kalendáře

Menu

Muž setřel los za 12 miliónů Kč a nedostal ani korunu!

Mexický sázkař málem dostal infarkt, když setřel los za $500,000 (12 miliónů Kč), ale vzápětí zjistil, že nedostane ani korunu, jelikož se jednalo o tiskovou chybu.

John Wines výherce miliónů díky stíracímu losu, který nedostal ani korunu
Mexický sázkař John Wines

John Wines pocházející z Nového Mexika si koupil na čerpací stanici Shell stírací los. Po setření losu John zjistil, že setřel výherní los za 500 tisíc dolarů, v přepočtu tedy téměř 12 milionů korun.

John tomu samozřejmě nemohl uvěřit a málem dostal infarkt, ihned si šel ověřit výhru na pokladnu. Prodavačka na čerpací stanici mu bohužel oznámila, že nevyhrál vůbec nic, protože je los jen špatně vytištěný. Dokonce dostal písemné vyjádření od loterijní společnosti, která losy vyrábí a nabídly mu směšné bolestné, losy v hodnotě 100 dolarů.

Přeložená část emailu, ve které John obdržel vyjádření:

Našli jsme chybu v konkrétní krabici se stíracími losy, které byly ihned nahlášeny tiskárně, která nám losy vyrábí.

Děkujeme, že jste nás upozornil na tento problém. Provedli jsme za vás ještě jednou ověření výhry, ale bohužel váš los nebyl výherní.

Zdroj: reportáž s Johnem Winsem, kterou najdete níže nebo na tomto odkazu http://www.dailymail.co.uk/news/article-2898283/New-Mexico-man-buys-500k-winning-lottery-ticket-officials-say-misprint-refuse-honor-it.html

Chyba tisku na stíracím losu Chybou na stíracím losu bylo to, že místo dvoučíselných čísel se objevily pouze jedničky. Díky písmenných kódům pod čísly se dá odhadnout, že nahoře mělo být správně vytištěno číslo 18 (ET- eighteen, osmnáct) a dole 13 (TH – thirteen, třináct).

Nikdo sice nezpochybňuje, že jde o chybu tisku, ale mnoho lidí, převážně na internetu se zastává Johna a tvrdí, že si výhru zaslouží. Poukazují, že to není chyba Johna, který osobně tvrdí:

Já chybu tisku neudělal. Pouze jsem si koupil stírací los ve víře, že vyhraji… Měl bych výhru dostat!

Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.