Menu

Keno

Keno
Jackpot
Až 2 000 000 Kč
Losování
Každých 5 minut
Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

O Kenu

Keno je jednou z tzv. rychlých loterií zajišťovaných společností Sazka. Sázkaři si sami si volí výši vkladu atipují 2 až 7 čísel z herního pole o 60 číslech. Losuje se každých 5 minut a výhry se vypočítávají dle tabulky. V té je uveden násobek podle počtu správně tipovaných čísel a čísel vylosovaných. Přejít na přehled informací a pravidel

Pravidla

Počet správně tipovaných z losovaných (2 ze 2 až 7 ze 7)

Slosování

Každých 5 minut

Cena

5

Jak hrát Keno

Sázenka loterie Keno se skládá ze dvou hracích polí. V každém najdete řadu čísel od 2 do 7, dále pak výpis 60 čísel od 1 do 60 a políčko na označení náhodného tipu. V dolní části hracího pole, neboli sloupce, se pak nachází rozmezí možných vkladů, které si v Kenu můžete vsadit. Na spodu sázenky pak najdete možnosti předplatného. Podrobné informace a návod, jak si vsadit loterii Keno, najdete níže na této stránce.

Vsadit si můžete třemi způsoby:

 • papírovou sázenkou na terminálech Sazky
 • online na webu Sazky
 • online v mobilní aplikaci Sazky

Kdy a v kolik se losuje Keno?

Keno se losuje denně a to v pětiminutových intervalech. Loterii si můžete vsadit téměř kdykoliv, výjimkou je pouze odstávka systému Sazky mezi 00:00 až 1:15.

Do kdy mohu vsadit Keno?

Loterie Keno se losuje každých 5 minut. Vy si můžete vsadit i několik vteřin před uzavřením sázek na následující slosování. Nezáleží na tom, zda sázíte u terminálu Sazky na některé z kamenných poboček, nebo online na webu či v aplikaci.

Cena loterie Keno

Kolik zaplatíte, a zároveň vsadíte, v loterii Keno určujete sami.

 • nejnižší možný vklad do loterie Keno je 5 Kč
 • za plnou sázenku (tedy dva sloupce) s nejvyšším vkladem Keno zaplatíte 200 Kč
 • pokud si chcete zvolit na více slosování dopředu se stejným tiketem, cena za sázku se násobí dle počtu slosování, kterých se chcete zúčastnit (více o předplatném najdete zde)

Výhry v Keno

Výši výhry v loterii Keno si určujete sami. Závisí přímo na výši vaší sázky a vaší sázce jako takové. Dle počtu vámi tipovaných čísel a počtu vylosovaných čísel následně v níže uvedené tabulce najdete jednotlivé koeficienty pro danou variantu výhry. Váš vklad vynásobte příslušným koeficientem a výsledná částka je vaše výhra. Vyhrát ve hře Keno můžete od jednonásobku vašeho vkladu až 10 000 násobek vaší sázky.

Pravděpodobnost výhry v loterii Keno

Stejně jako u jiných loterií, i při sázení Kena se lze řídit dle tabulek pravděpodobnosti. A ty jsou co se týče této loterie poměrně štědré. Pokud vsadíte na 3 čísla, je pravděpodobnost vaší výhry dokonce 1 : 2! To stojí za zkoušku, ne?

Tabulka výher a pravděpodobnosti výhry loterie Keno

VÝHERNÍ POŘADÍ POČET UHODNUTÝCH ČÍSEL PRAVDĚ­PODOBNOST VÝHRY VÝHERNÍ NÁSOBEK
1. 7 1 : 487 635 10 000x
2. 6 1 : 8 708 200x
3. 5 1 : 432 12x
4. 4 1 : 45 3x
5. 3 1 : 9 2x
6. 2 1 : 3,4 1x
Celkem 1 : 2,3

Náhodný tip

Pokud nemáte svá šťastná čísla, nebo zkrátka nechcete trávit čas výběrem, můžete si vsadit náhodný tip. Systém Sazky za vás vybere sadu náhodně vygenerovaných čísel z hlavního herního pole od 60 číslicích. Pravděpodobnost výhry je pak úplně stejná jako při vlastním výběru.

Předplatné

Pokud rádi sázíte na stejná čísla, není nic snazšího, než si pomocí jedné sázenky vsadit na více po sobě jdoucích slosování. Na sázence si vyberte počet losování, kterých se chcete zúčastnit. Nezapomeňte ovšem, že vámi vybraný počet slosování násobí cenu vaší sázky.

Jak probíhá slosování výsledků Keno?

Slosování rychlé loterie Keno probíhá každých 5 minut a to prostřednictvím generátoru náhodných čísel. Ten z množiny po sobě jdoucích čísel od 1 do 60 vybere náhodně dvanáct čísel. Výherní čísla jsou následně okamžitě vyhlášena na webu Sazky a v aplikaci.

Jak si vsadit Keno?

Sázet loterii Keno můžete vícero způsoby. Všechny možnost vám přehledně představíme.

Celkem si můžete vybrat ze tří způsobů, jak hrát Keno:

 • pomocí papírové sázenky na terminálu Sazky
 • online sázenkou na webu Sazky
 • sázkou v mobilní aplikaci Sazky

Jak vyplnit papírovou sázenku?

Nejtradičnější způsob, jak si vsadit loterii, je bezesporu pomocí papírové sázenky. Tu najdete na každé kamenné prodejně disponující terminálem Sazky zdarma k dispozici.

 • Vyberte si vaše šťastná čísla nebo zvolte náhodný tip

  Nejprve si křížkem označte vámi vybraný počet čísel v části označené písmenem “A”, které chcete vsadit. Vybrat si můžete 2 až 7 čísel.

  Následně si zvolte samotná čísla v hlavní části hracího pole. Vyberte si vámi zvolený počet (dle pole “A”) na škále od 1 do 60 a označte je křížkem. Pokud nechcete volit vlastní čísla, zaškrtněte políčko “N”, a vsaďte si náhodný tip.

 • Zvolte si výši sázkou, kterou chcete na dané hrací pole uzavřít

  Sázet můžete od 5 Kč až do 100 Kč. Vyberte pouze jedno políčko, vklady se nesčítají.

  Maximálně můžete na jednu sázenku vsadit vklad ve výši 200 Kč.

 • Vyberte si počet slosování, kterýc hse chcete zúčastnit

  Pokud si přejete zúčastnit se se stejnou sázkou více slosování za sebou, vyberte si ve spodní části sázenky počet slosování, kterých se chcete zúčastnit. Můžete hrát až 34 her po sobě.

 • Můžete vyplnit i druhé herní pole

  Chcete vyhrát víc? Stejným způsobem vyplňte i druhé herní pole na sázence.

 • Vsaďte si

  Nakonec vše pořádně překontrolujte a sázenku předejte obsluze terminálu. Nazpět dostanete po zaplacení potvrzení o sázce s detaily. Toto potvrzení slouží jako jediný doklad o vaší sázce, pečlivě ho proto uschovejte, jedině tímto potvrzením můžete nárokovat případnou výhru.

Jak vsadit Keno online?

Rychlá loterie Keno se losuje každých 5 minut a tak není nic snazšího než si ji vsadit pohodlně online. Jedinou podmínkou je mít řádnou registrace na webu Sazky a nahrané peníze na herním účtu. Pak už jen stačí dodržet následující postup:

 • Vyberte si vaše šťastná čísla

  Vyberte si kolik čísel (2 až 7) chcete v daném poli vsadit.

  Následně vyberte vámi zvolený počet čísel na škále od 1 do 60. Můžete vsadit i náhodný tip, nebo vybrat jen část čísel a zbytek nechat doplnit náhodně. Ukázka výběru čísel Keno

 • Zvolte výši své sázky

  Sázet Keno můžete už s vkladem ve výši 5 Kč, maximální sázka na jedno herní pole je pak 100 Kč.

 • Zvolte počet slosování, kterých se chcete zúčastnit

  Chcete svou sázku opakovat? Pak v tomto kroku zvolte počet slosování, kterých se chcete zúčastnit. Maximálně se můžete zúčastnit 34 po sobě jdoucích slosování.

 • Vsaďte si

  Sázku si pečlivě zkontrolujte a klikněte v pravém dolním rohu na tlačítko “Vsadit”. Systém si vaší sázku uloží a vy najdete veškeré detaily o sázce, včetně ceny, ve svém herném účtu.

  Pokud se vám nechce procházet celým postupem sázení, můžete zvolit i jednu z tzv. rychlých sázek, kde jsou dopředu přednastaveny různé konfigurace sázky. Šance na výhru je pak stejná, jako v případě sázky dle vlastního výběru.

Jak vyplnit Keno v mobilní aplikaci?

 • Vyberte si svá šťastná čísla

  Vyberte si kolik čísel (2 až 7) chcete v daném poli vsadit.

  Následně vyberte vámi zvolený počet čísel na škále od 1 do 60. Můžete vsadit i náhodný tip, nebo vybrat jen část čísel a zbytek nechat doplnit náhodně.

  Keno aplikace výběr čísel Keno aplikace náhodný výběr

 • Zvolte výši své sázky

  Sázet Keno můžete už s vkladem ve výši 5 Kč, maximální sázka na jedno herní pole je pak 100 Kč.

 • Zvolte počet slosování, kterých se chcete zúčastnit

  Chcete svou sázku opakovat? Pak v tomto kroku zvolte počet slosování, kterých se chcete zúčastnit. Maximálně se můžete zúčastnit 34 po sobě jdoucích slosování. Keno aplikace počet slosování

 • Vsaďte si

  Sázku si pečlivě zkontrolujte a klikněte v pravém dolním rohu na tlačítko “Vsadit”. Systém si vaší sázku uloží a vy najdete veškeré detaily o sázce, včetně ceny, ve svém herném účtu.

  Pokud se vám nechce procházet celým postupem sázení, můžete zvolit i jednu z tzv. rychlých sázek, kde jsou dopředu přednastaveny různé konfigurace sázky. Šance na výhru je pak stejná, jako v případě sázky dle vlastního výběru. Keno aplikace vsadit teď

Kde si mohu vsadit Keno?

Obdobně jako u jiných loterií, i Keno si můžete vsadit na několika místech.

 • osobně na terminálu Sazky
 • online na webu Sazky
 • online v aplikaci Sazky
 • Terminály Sazky

  Vsadit Keno si můžete na kterékoliv pobočce s terminálem Sazky a to pomocí papírové sázenky. Kamenných poboček s licencí pro loterie společnosti Sazka je v České republice téměř 7 200 a tak tu svou najdete pravděpodobně i ve vašem městě. Po zaplacení vaší sázky vám obsluha předá potvrzení o sázce, které slouží jako jediný doklad o tom, že je případná výhra opravdu vaše.

  Jak poznáte, že se jedná o prodejní místo Sazky? Každé licencované prodejní místo je označeno dobře viditelným žlutým symbolem “S”, které je zároveň logem společnosti Sazka. Na každé takové prodejně najdete volně k dispozici zdarma papírové sázenky.
  Jelikož se jedná o tzv. rychlou loterii a losuje se každých 5 minut, doporučujeme využít možnost tzv. předplatného.

 • Keno Online

  Pro všechny pohodáře je sázení online tou nejpříjemnější volbou. K sázení budete potřebovat jen připojení k internetu, váš počítač a můžete sázet téměř 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Výjimku tvoří pouze technická přestávka systému Sazky mezi 00:00 – 1:15.

  Nejprve se řádně zaregistrujte na webu Sazky. Založte si herní účet, ověřte svou totožnost doložením svého občanského průkazu (online nebo na některé z poboček Sazky) a nahrajte peníze na svůj herní účet. Pak už stačí jen vybrat v nabídce danou loterii a můžete sázet kdykoliv a odkudkoliv.

 • Mobilní aplikace od Sazky

  Pro všechny vyznavače aplikací pak druhá oblíbená forma online sázení – skrze mobilní aplikaci Sazky. Aplikaci snadno stáhnete a nainstalujete do svého chytrého telefonu a následně vám bude stačit se jen přihlásit do svého herního účtu a připojit se na internet. Sázet pak můžete téměř bez přestání, ať už jste kdekoliv.

  Aplikace má i mnoho dalších benefitů. Snadno díky ní zkontrolujete svoje tikety a díky svému hernému účtu rychle uvidíte, jaké sázky jste uzavřeli a jak vám vyšly. Pokud chcete zabít dlouhou chvíli, můžete zkusit štěstí a setřít si jeden z online stíracích losů.

Jak vyzvednout výhru ve Keno?

Gratulujeme! Právě jste vyhráli v loterii Keno. Jak si nyní můžete svou výhru vybrat? Začněme tam, kde jste si vsadili.

 • Vsadil jsem si Keno online: Pokud jste vsadili online, je několik možností jak si můžete výhru vyzvednout. Pro menší částky k výběru použijte terminál Sazky na kamenné pobočce. Zde si za asistence obsluhy můžete vybrat až 5 000 Kč za den.
  Pokud je částka vyšší a vám se nechce opouštět pohodlí domova, zvolte možnost výběru online. Na svém herním účtu potvrďte číslo svého bankovního účtu a klikněte na možnost vybrat. Jakmile projde vaše výhra schválením, měly by se vám peníze připsat na váš bankovní účet, a to nejpozději do 2 dnů. Jen nezapomeňte, že limit pro takovéto výběry je 500 000 Kč na týden.
  Pro částky vyšší než 500 000 Kč pak kontaktujte přímo společnost Sazka. Kontaktovat společnost můžete pomocí emailu nebo telefoní podporou. Sazka s vámi následně domluví předání vaší výhry.
  Výhry nelze vybírat převodem na kartu.
 • Vsadil jsem si na pobočce: Vsadili jste si u terminálu? Pak si zde můžete svou výhru i vybrat. Výherní částky nižší než 1 000 Kč vám budou vydány na jakémkoliv prodejním místě Sazky disponující terminálem. Pokud je ale vaše výhra vyšší ale nepřevyšuje částku 100 000 Kč, můžete si ji vybrat na pobočce s terminálem po předchozí domluvě s obsluhou. Pro výhry přesahující částku 270 000 Kč lze využít vybrané prodejny a opět platí předchozí domluva s obsluhou na pobočce.

Pokud je vaše výhra vyšší než 270 000 Kč, kontaktujte společnost Sazka. Emailem nebo na telefonní lince (266 121 111 nebo 266 121 212). Výhra vám bude předána po předchozí domluvě přímo v sídle společnosti Sazka (K Žižkovu 851, Praha 190 93).

Kde se dají výsledky zkontrolovat?

Výsledky loterie Keno najdete na několika místech:

 • na oficiálním webu Sazky
 • v mobilní aplikaci Sazky
 • na terminálech Sazky
 • skrze naši kontrolu výsledků Keno
 • na stránkách třetí strany

Jak zkontrolovat výsledky losování?

Vyberte si, kde chcete výsledky zkontrolovat. Vše si následně projděte ručně a porovnejte výsledky losování s tiketem, který jste vsadili.

Jestliže jste si ale vsadili více tiketů nebo kontrolujete několik losování zpětně (především u rychlých loterií, které se losují každých 5 minut), může se snadno stát že uděláte chybu a připravíte se o výhru.

Pro snadnou kontrolu doporučujeme využít naší kontrolu výsledků. Díky ní tak snadno zjistíte, zda jste jedním ze šťastným výherců nebo ne.

Online sázkaři pak mohou najít výsledky ve svém herním účtu, ať už v mobilní aplikaci tak v prohlížeči svého počítače. A pro členy Sazka klubu platí ještě jedna výhoda – výsledky slosování, na které jste měli vsazeno, vám přijdou emailem či SMS zprávou.

Potvrzení o sázce – Vsazený tiket loterie Keno

Jediným dokladem o tom, že vsazený tiket je váš, je potvrzení o sázce. To obdrží sázkaři na terminálech sazky po zaplacení sázky. Bez tohoto potvrzení nemůžete dokázat, že je případná výhra vaše. Proto si pokaždé doklad o sázce pečlivě uschovejte.

Online sázkaři mají tu výhodu, že se všechny jejich vsazené tikety ukládají na herní účet. Nemůže se tedy stát, že byste při sázení online přišli o případnou výhru a to i v případě, pokud byste neměli potvrzení o sázce.

Zdanění výher loterie Keno

Všechny loterie v České republice spadají do daňového systému a tudíž i rychlá loterie Keno se daní. Platí pravidlo, že výhry vyšší než 1 000 000 se daní 15 % z celkové částky. Společnost Sazka následně vyplatí výherci 85 % výhry. Pokud je ale vaše výhra nižší, daň se na vás nevztahuje.

Zabezpečení a důvěryhodnost

Společnost SAZKA a.s. je jedinou společností v České republice a zároveň jednou z pouhé třetiny společností na celém světě, která vlastní prestižní certifikáty určené pro důvěryhodné pro loterijní společnosti. Sazka zároveň vlastní certifikáty evropské společnosti WLA, která dohlíží na bezpečnost sázkových her a zároveň v Sazce probíhají pravidelné audity, ať už české nebo zahraniční, které kontrolují praktiky společnosti.

Detail loterie Keno

Keno

Keno je jednou z tzv. rychlých loterií zajišťovaných společností Sazka. Sázkaři tipují 2 až 7 čísel z herního pole o 60 číslech a sami si volí výši vkladu. Losuje se každých 5 minut a výhry se vypočítávají dle tabulky. V té je uveden násobek podle počtu správně tipovaných čísel a čísel vylosovaných.

Naše hodnocení loterie
95/100
Provozovatel
Pravidla
Počet správně tipovaných z losovaných (2 ze 2 až 7 ze 7)
Slosování
Každých 5 minut
Cena
5
Aktuální jackpot
2 000 000 Kč
Nejvyšší možný jackpot
2 000 000 Kč
Pravděpodobnost výhry jackpotu
1 : 2,3
Pravděpodobnost libovolné výhry
1 : 2
Možnost hrát online
Uzávěrka sázek
Uzávěrka je těsně před slosováním

Často kladené otázky k loterii Keno

 • 1️⃣ Kdy se losuje Keno?

  Loterie Keno, kterou provozuje Sazka, se losuje každých 5 minut (výjimkou je technická odstávka systému, která probíhá denně mezi 00:00 – 1:15).

 • 2️⃣ Kolik stojí loterie Keno?

  Nejnižší možný vklad do hry je 5 Kč. Z jeden sloupec zaplatíte nejvyšší možnou částku 100 Kč. Výše vkladu se v případě výhry násobí tabulkovým koeficientem dle uzavřené sázky.

 • 3️⃣ Jak se hraje Keno?

  V rychlé loterii Keno od Sazky se uzavírá sázka na 2 až 7 čísel z 60. Případná výhra se počítá dle počtu trefených čísel ze hráčem vsazených čísel a výše vkladu. Podrobné informace o tom jak se hraje Keno najdete na našich stránkách.

 • 4️⃣ Jaká je maximální možná výhra v loterii Keno?

  Nejvyšší možná výhra ve hře Keno je ve výši 2 000 000 Kč. Nejvyšší koeficient se kterým se výsledná výhra vypočítává je pak 10 000x násobek vkladu.

Ohodnoť tuto loterii

89.3% · Počet hlasujících: 32
Děkujeme za váš hlas!

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
 • Patrik

  Vsadil som 3 čísla mám jedno uhádnete
  Mám vihru

 • Simona

  Zijima mně kolik jsem vyhrál ve keno když sem chytlaze 7 čísel 5