Menu

Jak si vedla Loterie Korunka v roce 2018? (Velký přehled)

Loterie Korunka představuje spojení kurzového sázení a loterie. Jak si tato číselná loterijní hra vedla v roce 2018? Podíváme se na stručnou rekapitulaci.

Loterie Korunka přehled 2018

Výhry a zase výhry aneb Korunka v roce 2018

Statistiky hovoří o desítkách tisíc registrovaných hráčů, počet ale zdaleka není konečný, neboť řada dalších využila i možnost zahrát si anonymně. Mezi nimi se pro rok 2018 našlo 18 nových milionářů, jimž bylo vyplaceno na výhrách 340 milionů korun. To odpovídá dvěma třetinám obratu. A celkově se v tento rok zvýšil obrat loterie o 13 %.

Celkem bylo vsazeno 21,2 milionu tiketů. Z toho pak bylo 1,3 milionu výherních tiketů. Nejvyšší dosažená výhra činila 4 085 000 korun. O výherci se ví, že pochází z Mladé Boleslavi a se mu pohádkovou sumu podařilo vyhrát poté, co si vsadil tiket Korunky Kombi, který ho vyšel na pouhých 30 korun. Ví se i to, co pyšný majitel s penězi udělá. Jak uvedli zástupci společnosti Korunka s.r.o., šťastlivec si splní dávný sen v podobě cesty do Karibiku.

Jak v tiskové zprávě dále uvádí prostřednictvím svého výkonného ředitele sama loterijní společnost Korunka s.r.o., výrazný podíl mělo na vysokých číslech internetové sázení.V porovnání s předchozím rokem došlo k navýšení o 40 %.

O loterii Korunka

Logo Loterie Korunka

Principem loterie Korunka je jednoduchá snaha o uhodnutí co nejvyššího počtu losovaných čísel. Těch se losuje 6 z celkem 49. Maximální výhra je až 10 000 000 Kč, přičemž platí, že výhry jsou dány pevně a výherci se o získané částky nedělí. Losuje se 2x denně 7 dní v týdnu. Minimální částka, kterou si vždy hráč musí vsadit, činí 10 Kč.

Poprvé byla hra spuštěna v roce 1997 pod záštitou společnosti CHANCE a.s. V březnu roku 2017 mohli hráči začít sázet také online. Korunka se tak stala první online loterií v ČR. Dnes je loterie provozována společností Loterie Korunka a.s., která se odštěpila od CHANCE a.s.

Zdroj:

Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.