Menu

Oběti loterie, aneb lidé, kteří vyhráli hodně a prohráli ještě více, část třetí

Oběti loterie, aneb lidé, kteří vyhráli hodně a prohráli ještě víc, část třetí.

Oběti loterie, aneb lidé, kteří vyhráli hodně a prohráli ještě víc, část třetí.

Dnes se, do třetice všeho dobrého i zlého, podíváme na třetí „díl“ loterijní kletby a osudů výherců, které kletba postihla. Dnes tady budeme mít příběh jednoho chudáka, který okusil bohatství, aby nakonec skončil ještě níž než tam, kde začínal. A jednoho muže, kterému ze 450 milionů přišly pouze 4. Vzhůru do toho!

Willie Seeley

Zdálo se to jako požehnání, když Willie a jeho 15 spolupracovníků uzavřelo skupinovou sázku v loterii Powerball, a byli jedním ze tří, kteří vyhráli, když padl jackpot 450 milionů dolarů. V ten den, roku 2013, nemohl být Willie šťastnější, ale jeho štěstí trvalo sotva pár týdnů. Pak dorazila loterijní kletba vítězů.

Willie i s manželkou se na tiskové konferenci nechali slyšet: „My nemůžeme být šťastnější! Jsme šťastní, šťastní, šťastní! Plánujeme následující dny nedělat absolutně nic, jen odpočívat, rybařit a lovit.“

Během pár dnů jim však došlo, že není možné „jen odpočívat a rybařit“, máš-li za zády desítky novinářů, reportérů a médií všeobecně. Všichni ti, kteří ti dýchají na záda, nonstop požadují záběry, rozhovory, novinky a pikantnosti z tvého života. Nesmíme zapomenout ani na vzdálené příbuzné a všechny ty lidi, kteří Williemu neustále volali, ba dokonce chodili přímo k němu domů, s prosíkem o finanční podporu.

„Byl šok, že po rozdělení výhry na tři díly, kvůli třem vítězným tiketům, a poté rozdělení mezi mě a mé kolegy, na 16 dílů, se stalo to, že mi účtu, po zdanění, přistály sotva 4 miliony dolarů.“

Čtyři miliony páru stačily na to, aby si zařídili nový dům, auta a aby si na nějakou dobu oddechli od práce, ale rozhodně ne na to, aby už nikdy nemuseli řešit peníze.

Willie Seeley

Willie Seeley držící šek od loterijní společnosti.

William Post III.

Fandů stíracích losů tady určitě najdu plno, přesto věřím, že William vás předčí. Zeptám se – kdybys měl na účtu poslední 100 korun, koupil by sis za ně los? Asi ne, co?

Inu William zašel ještě dál. Zastavil část svého, nevelkého, majetku, a za celou utrženou částku, 40 dolarů, si koupil losy. Ačkoli to nebylo to nejmoudřejší, co mohl udělat – vyplatilo se. William Post vyhrál více než 16 milionů dolarů.

Měl bys za to, že chudák s tolika penězi bude žít krásný a spokojený život, že? Ani náhodou. Post většinu své anuitní roční splátky utratil během prvních dvou týdnů. A to i přesto, že vycházela na více než 400 000 dolarů.

Po prvním půl roce od výhry už post dlužil více než půl milionu dolarů. Do toho ho zažalovala jeho žena, jelikož spolu uzavřeli domluvu, ve které jí Post sliboval, že pokud vyhraje, rozdělí se s ní o jackpot na půl. Což neudělal. A soud dal za pravdu jeho ženě. To tedy znamenalo, že jí dluží 8 milionů dolarů z celkového jackpotu. A v aktuální chvíli ji dlužil něco málo přes 200 tisíc dolarů, z roční splátky, kterou utratil.

Jelikož neměl peníze na to, aby uhradil soudní výlohy a neměl samozřejmě ani částku, kterou měl poslat své ženě, musel vyhlásit bankrot. A tak byl zbytek zatím nevyplacené výhry zmrazen. Dokázal se nakonec dostat ke 2,6 milionům, z celkové výhry. Ty obratem utratil.

William byl zatčen za to, že vystřelil dvakrát z brokovnice na muže, který ho žádal o peníze.

Tím Williamův příběh nekončí, naopak. To nejhorší nás teprve čeká.

Williamův bratr si dokonce najal nájemného vraha na svého bratra a jeho manželku, aby je popravil, a on mohl zdědit peníze.

O 13 let později umírá oběť loterijní kletby, William, sám, opuštěný a bez peněz. Žil ze sociálních dávek.

William Post III.

Další oběť loterijní kletby – William Post III.

Závěrem…

Uf! Dost nepříjemné příběhy, my víme! Snad tě tento ani předcházející díl nevyděsily. Nepřestávej hledat své štěstí v loteriích, losech a sázkách. Obzvlášť, když vidíš ty krásné ceny ve Sportce, Eurojackpotu a Korunce, tak to nemůžeš nechat ležet, ne?

Aktuální jackpot
253 000 000 Kč (Výjimečně se hraje o věcné ceny)
Aktuální jackpot
74 000 000 Kč (Výjimečně se hraje o věcné ceny)
Aktuální jackpot
64 300 000 Kč
Aktuální jackpot
60 000 000 Kč
Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.
Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.