⚽️ EURO 2024 bonusy a kalendáře

Menu

Jaroslav za stírací losy utratil už 40 000 Kč… Více v rozhovoru!

Dnes se podíváme na zoubek fanouškovi, který vlastní youtube kanál o stíracích losech s největším počtem odběratelů v České republice! Ukážeme si také jedno z mnoha videí, ve kterém uvidíte jak se dařilo na stíracích losech online od Lottolandu. A nakonec si dáme i rozhovor s vlastníkem tohoto youtube kanálu (ScratchingCardsCZ).

ScratchiongCardsCZ Youtube kanál

Na jeho videa, na kterých stírá losy kouká přes 15 000 odběratelů a stále přibývají. Svojí oblibu u fanoušků sklízí zejména aktivním přidáváním videí, důvtipem, se kterým videa tvoří a pořádáním různých soutěží pro své věrné fanoušky! Před pár dny vyšlo video, kde se hráli stírací losy online u námi nejlépe hodnocené společnosti Lottoland. Určitě se na video podívejte, padaly celkem slušné výhry a nezapomeňte u videa potvrdit odběr!

Rozhovor s vlastníkem ScratchingCardsCZ

Nejprve nám řekni něco o sobě

Jmenuji se Jaroslav Pátek. Pocházím z Havlíčkova Brodu a je mi 25 let. Sedmým rokem pracuji jako programátor CNC strojů, což je moje hlavní práce. Moje druhá práce je vedoucí technického kroužku na ZŠ. Momentálně žiji ve Zruči nad Sázavou, kde jsem si s přítelkyní koupil dům.

Jak ses dostal ke stírání losů na youtubu?

Logo CsratchingCardsCZ Díval jsem se rád na jednoho anglického youtubera, který má kanál jen o stírání losů. Dlouho jsem čekal na to, že někdo začne natáčet u nás a já budu moc koukat na naše losy. No a jednoho dne jsem si řekl, proč bych to nemohl být já, kdo to začne. Nakoupil jsem si losy a postavil si z krabiček a tužek podstavec pro mobil. Asi dva týdny jsem přemýšlel, jestli to natočit nebo ne. Nakonec jsem se rozhodl, že ano, ale bez obličeje. Neuměl jsem střihat videa a tak jsem ani nevěděl jak tam obličej přidat. Bylo to ale i z důvodu, aby mě tam hned někdo nepoznal. 😀 Trvalo asi měsíc, než se to vše rozjelo. O to více mě to bavilo a já tomu věnoval víc času.

Kolik už si natočil videí a jakou mají sledovanost?

Od založení kanálu na yt což bylo 23.3.2016 jsem vydal 164 videí s celkovým zhlédnutím 2 059 759. Zhlédnutí jednotlivých videí se liší. Na některém je třeba 5 000 a na jiném 145 000 zhlédnutí.

Co si myslíš o jiných youtuberech, kteří stírají losy? (u nás i ve světě)

V době kdy jsem s tím začal, u nás nikdo podobná videa nenatáčel. To byl i důvod proč jsem to točil. Byl jsem jediný, a proto to mělo i takový úspěch. Jediné, kterého jsem sledoval, byl Sandwell, který stírá opravdu hodně a i když jsem mu moc nerozuměl, tak mě to bavilo.

Chodíš losy kupovat pořád do stejné trafiky? Musí si o tobě myslet že jsi magor, ne? 😀

Ze začátku jsem se opravdu jak magor cítil a snažil se nakupovat losy různě, aby to nebylo tak nápadné. 😀 Teď chodím hlavně na poštu. Za prvé si tam můžu hned vyřídit dopisy od fanoušků a odeslání náramku atd. No a za druhé je to hlavně proto, že jsem se dozvěděl, že paní za přepážkou musí za měsíc prodat losy za určitou částku (určitě jste si všimli, že vám sami nabízejí losy a jen tak pro nic za nic to nedělají). Jinak by jí nevyplatili prémii. Tak jsou rádi, že já jim tam nějaký ten obrat měsíčně udělám.

Kolik už jsi celkově za losy utratil?

Stíraní losu Naposledy to počítala jedna fanynka myslí do 60-tého dílu. Útrata byla 31 300Kč ( 1 252€ ). Výhra 18 645Kč ( 738,60€ ) a počet setřených losů byl 728 kusů. Teď už mám natočených nějakých 85 dílu plus online losy a tak bude útrata o něco větší. Myslím si, že tak cca 40 000Kč ( 1 480€ ).

Počítáš si zda jsi historicky na stíracích losech v plusu nebo v mínusu?

Ano počítám, a pokud bych počítal jen cenu losu oproti výhrám, tak určitě v mínusu. Ze svého se tam ale snažím nic nedávat. Losy kupuji např. z peněz z youtubu, z provize z náramků, pár jich přijde i poštou od fanoušků za což jsem jim hrozně vděčný a jako takové malé díky jim odesílám zpět náramky zdarma, některé společnosti mi také čas od času něco zašlou zdarma o co dělám soutěže atd. Hodně losů i točím dokola. Tím myslím, že na ně něco vyhraji a za to nakoupím nové.

Soutěže? Pořádáš je často?

ScratchingCardsCZ na youtubu Zatím jsem dělal dvě soutěže. První o náramky, kdy mi fanoušci posílali obrázky s mým logem. Druhá soutěž byla o Velké encyklopedie zvířat a náramky. Šlo o to navrhnou nejkreativnější návrh stíracího losu. Vítězné návrhy nejenom že vyhrály náramky a encyklopedie, ale tyto návrhy šly na posouzení společnosti, která stírací losy opravdu vyrábí a byla tam možnost, že se opravdu začne sériově vyrábět. Teď v listopadu bude další soutěž o plyšáky. Hodně společností oslovuji skrz to, jestli by mi něco do soutěží nedarovali své reklamní předměty. Chci nějak odměnit diváky, co na mě koukají a podporují mě, a i když neodměním všechny, tak aspoň pár z nich udělám radost

Jaka byla tvoje nejvyšší výhra?

Nejvyšší výhra byla 2 000 Kč.

Losy jsou poměrně jednoduché, vždy hned víš zda vyhraješ nebo prohraješ. Ale zajímal si se někdy o sportku? Vsadil by sis sportku online?

To je hlavní lákadlo stíracích losů. To že člověk hned ví, zda vyhrál či nikoliv.  O sportku jsem se také zajímal, ale vsadím si jí jen výjimečně a max. pět sloupečků.  V posledních třech měsících jsem jí zakoupil cca pětkrát a z toho jsem dvakrát trefil čtyři čísla. Kdyby byla Sportka online, tak nevím, jestli bych jí vsázel častěji. Možná ano a to z důvodu, že na online sázení bývají různé akce, jako dva sloupečky za cenu jednoho atd. což v trafikách nebývá. S online loteriemi, ale zatím nemám ani jednu zkušenost.

To byla poslední otázka, děkuji Ti za rozhovor Jardo a těším se na další tvoje napínavá a vtipná videa! 

Určitě si Jardu přidejte jak na Youtube, kde můžete najít prohlédnout všechny jeho videa a na Facebooku, kam přidává všechny informace o tom jaká videa nebo soutěže se chystají! Doufám, že se vám tento rozhovor líbil. Určitě pokud vás napadá jakákoliv další otázka nebojte se zeptat do komentářů. Jarda nám určitě rád odpoví :)!

Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
 • Lucie Petráková

  Super rozhovor, pokračuj s natáčením, moc ráda sleduji tvoje videa :)!

 • Radek Kocián

  Děkuji za tvoje videa Jaroslave!
  Mohu se tě zeptat zda budeš někdy stírat i losy ze zahraničí.. třeba až pojedeš na dovolenou? 🙂

 • Petr Bárta

  Cau Jardo,
  ja bych se te chtel zeptat, co bys udelal kdybys setrel losandu treba s 10 milionama?
  Preji hodne stesti,
  Petr

 • Kačenka

  Super rozhovor, koukám na všechny tvoje videa! Nejvíc zbožňuji ty krbovky za tebou:D
  Přeji ti, abys jednou setřel losandu s miliónama!

 • ScratchingCardsCZ

  Čauvec. 🙂 Další díl online stírání losů plánuji na víkend a dobrý nápad. Čísla co jsi mi poradil zkusím vsadit. Neboj pokud vyhraji, tak to zatajím, abych to všechno vyžral sám. 😀 😀 😀 Ne dělám si srandu. 🙂 P.S. Jmenuji se Jarda. Tak zatim Evžene.

 • Ondřej Benačan

  Čau Jirko, strašně moc rád koukám na tvoje videa.. A tohle video online stírání losů bylo zatím asi to nejlepší! Doufám, že uděláš další video, co jsem koukal tak na lottolandu se toho dá hrát víc, třeba i nějaká ta loterie, tak to můžeš vyzkoušet. Zpestřil bys tím video. Zkus třeba čísla (5,9,19,26,31,48) 😀

  • Márty

   Nebo 4,8,15,16,23,42 😀

 • ScratchingCardsCZ

  Čauvec. Určitě nepřestanu točit. 🙂 Čekal jsem, že se sledovanost o něco sníží po první vlně. Bylo to něco nového a proto to sledovalo hrozně moc lidí. Někteří přišli na to, že je to už tolik nebaví. Někteří koukají jen pokud je ve videu výhra atd. 🙂 Diváci ale stále přibývají a i kdyby na mě koukalo sto lidí, tak je to pro mě úspěch. Na začátku mě ani nenapadlo, že by mé videa mohli mít přes dva milióny zhlédnutí. 🙂

 • Arivaa

  Cau Jardo prosimte je skoda ze se ti sledovanost hodne snizuje.. Myslis ze je mozne ze brzo tocit prestanes?