Menu

Jak vypadá běžný hráč loterie?

Jak vypadá běžný hráč loterie?

Jak vypadá běžný hráč loterie?

Přemýšlel jsi někdy o tom, kdo hraje loterie? Kdo seškrabává losy a nekonečně hledá štěstí pod stírací vrstvou? Zamyslel ses někdy, jak vypadá běžný hráč hazardních her? Protože my ano, a neseme ti odpovědi.

Musí člověk milující hazard vypadat jako by vypadl z mafiánské party, nebo to může být i ta postarší milá prodavačka z nedaleké trafiky? A vůbec, hrají častěji muži nebo ženy? Mladí nebo starší? Kdo častěji škrábe los a kdo raději vybírá čísla do loterie? Pojďme se spolu podívat na to, proč vůbec neustále plaveme v hazardních hrách, i když tušíme, jaká je pravděpodobnost výhry.

Proč se bezhlavě vrháme do hazardu?

Ačkoli se profily jednotlivých hráčů liší, a níže se podíváme na to, jak takový běžný a průměrný hráč vypadá, tak v jednom se nelišíme jeden od druhého. A to je důvod, proč neustále zkoušíme hazard, i když tušíme, že naše šance jsou opravdu nízké. Tím důvodem je jednoduše víra a naděje. Všechny nás baví věřit a doufat, že to jednou vyjde a představovat si, jak moc by nám ty peníze změnily život. Všichni milujeme ten šimrající pocit v břiše, který máme ve chvíli, kdy jdeme zkontrolovat výsledky. (Hlídáme je za tebe tady.) A i když tam na nás, do teď vždy, čekalo jen zklamání, vrátí se na řadu víra a doufání, že to vyjde příště. A tak zkoušíme další a další náhodná čísla.

Navíc bloudění myslí po představách o novém, jiném životě, nás dokáže výrazně motivovat a dodat nám energii na změnu, a to i bez výhry.

Kdo hraje?

Většina studií bohužel pochází ze širokého světa, a především z Ameriky a Anglie. V Česku nevzniklo zatím příliš studií ani statistik na tohle téma. Nicméně pokud se dočkáme takových statistik od jedné z loterijních společností, můžeš si být jistý, že tě informujeme! Teď už ale na zprávy ze světa.

Podle britské studie z roku 2016 jsme se dozvěděli, že cca 50 % veškeré populace se věnuje hazardu minimálně jedenkrát měsíčně. Ve Spojeném království to pak je 70 % tamního obyvatelstva, věnujícího se hazardu alespoň jednou měsíčně, přičemž přibližně 45 milionů lidí si koupilo stírací los průměrně 3× týdně. A byť loterii se, v Británii, nejvíce věnují lidé starší 35 let, tak třetinu losů si pak nakupovali lidé ve věku mezi 55 a 64 lety, a to bez ohledu na pohlaví. Všeobecně poměry mezi hráči mužského a ženského pohlaví jsou v Británii značně vyrovnané. Větší zastání má pak hazard mezi movitější částí obyvatel Velké Británie.

Na rozdíl od Británie, studie v Americe ukázala, že mezi nejčastější nákupce losů patří spíš chudší část obyvatelstva. Tahle část americké společnosti se upíná k naději, že jeden jackpot obrátí jejich životy vzhůru nohama. Ovšem pokud se podíváme na věkový průměr hazardních hráčů, pohybujeme se ve velice podobné oblasti, jako u britského průzkumu. Bavíme se o lidech starších 55 let. Ti pokrývají až 76 % hráčů loterie a všech her, které loterie nabízí. Hazardu, včetně losů, fandí v Americe více muži než ženy. A stírací losy jsou nejvyhledávanějším způsobem amerického hazardu, upřednostňuje je až 49 % dospělých v USA. Co se týče rasové stránky věci, pak v Americe hazardu nejvíce holdují černoši.

Tak co zkusíš své štěstí?

Aktuální jackpot
634 000 000 Kč (Výjimečně se hraje o věcné ceny)
Aktuální jackpot
13 000 000 Kč (Výjimečně se hraje o věcné ceny)
Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Závěrem…

Text se nám lehce roztáhnul, vzhledem ke komplikovaným studiím. Pojďme si v tom tedy udělat ještě jednou pořádek, a říct si jak vypadají běžní hráči v bodech:

  • Až polovina veškeré populace si užívá hazard pravidelně minimálně jednou měsíčně.
  • V Británii je to okolo 70 % obyvatel, kteří hrají minimálně jednou za měsíc.
  • Cca 45 mil. britských obyvatel si kupuje průměrně 3 losy týdně.
  • Zatímco v Británii se nejvíce věnují loterii lidé od 35 let, tak v Americe zastávají největší část hráčů lidé starší 55 let.
  • Britští občané starší 55 let si zakupují až třetinu množství prodaných losů.
  • V Británii pohlaví u hráčů nehraje roli, kdežto v Americe hazardním hrám holdují především muži.
  • V Americe má hazard větší zastání u černošské komunity.
  • Americe hazard vyhledává spíše chudobná část společnosti, zatímco v Británii je hazard hrou bohatých.

Podle nás je zajímavé vidět to srovnání, vidět jak je hazard vnímán a uchopován v jednotlivých společnostech. Co si o tom myslíš ty?

Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.