Míčky vyjíždějící z osudí

Míčky vyjíždějící z osudí

Každé losování začíná u trezoru, kde se statní dozorce rozhodne, která sada míčků se pro losování použije. Státní dozorce je také jediný, kdo vlastní klíče ke kufrům s míčky.

Míčky Sazka

Celkem je v trezoru osm sad s míčky s hodnotami 1-80 (Šťastných 10, Sportka a Euromiliony) a dalších pět sad míčků s čísly 1-9 (Šance, Šance milion, Eurošance, Extra 6 a SAZKA Mobil)

Míčky jsou s čísly musí být pravidelně kontrolovány, aby nebyl poškozen tvar nebo štítek s číslem. Dále se musí udržovat čisté. Pokud sada proběhla stokrát losovacím zařízením, musí se podrobit převážení na certifikovaných váhách pod dohledem notáře. A vše musí odpovídat technickým parametrům daným od výrobce.

S míčky do osudí!

V první řadě asistentka losování naplní osudí míčky a technik zapne zkušební losování, aby nenastal žádný problém při oficiálním losování. Po zkušebním losování zkontroluje míčky v zásobníku vedoucí losování, státní dozorce a notář. Celý děj se musí úředně zaznamenávat, tím je vše připraveno na ostré losování.

Samotné losování

Míčky vyjíždějící z osudíPřed začátkem losování přichází kontrola, zda je systém sázek opravdu uzavřen. Moderátor přichází do studia, až těsně před začátkem vysílání. Ihned co se připraví režie, tak vedoucí losování dá pokyn k zahájení přenosu. Všechno zaznamenávají kamery, přičemž je všechno hlídáno i bezpečnostními stropními kamerami.

Vše je připraveno moderátorka uvedla losování a technik spouští jednotlivá osudí.

Státní dozor a notář

Tři metry od losovacích zařízení sedí státní dozorce s notářem a společně hlídají správný průběh losování. K dispozici mají monitor na kterém vidí detail tažených čísel.

Ukončení losování a potvrzení správného průběhu

Do dvaceti sekund po losování do studia přichází asistentka s vytištěným protokolem losování.Všichni znovu kontrolují vylosované čísla a podepisují protokol. Podpisem protokolu je losování oficiálně uzavřeno a čísla, která se vylosovaly jsou platná.

V poslední řadě se ověří platnost pravdivost protokolu vylosovaných čísel a výherních částek.

Studio Sazka v průběhu losování
Ukázka studia Sazka v průběhu losování

S míčky zpět do trezoru

Asistentka pod dohledem státního dozoru a notáře vrátí míčky zpět do kufru. Prostory studia, trezoru a cestou mezi nimi se uzamykají. A pod dohledem kamer je sada čísel odnešena do trezoru.

Na losování se může přijet podívat každý!

Prostory atria jsou přístupny pro veřejnost, každý se tedy osobně může přijít podívat a ověřit průběh losování své oblíbené loterie. Více o tom jak se dostat na losování se dozvíte v článku během příštího týdne.

Ukázka z losování Sportky 24-1-2016

Související články

Přidejte komentář

Odeslaním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
  • Anna Kocianová

    proč losování sportky pod státním notářem není spravedlivé, mají hodinu čas na zkontrolování čísel a dostanou se do kufru s míčkem, aby se mohlo lhát a odlehčí se ty míčky, které mají vyjít, aby se vyplatilo co nejmíň výher a pak se za pár vteřin řeknou kolik je výherců, to se ví už před losováním, to je pravý podvod losování sportky pod státním notářem, a lidé to vědí a proto posílají sportku míň, protože je to podvod.
    Děkuji za pochopení.

    • Josef Neznámý

      Máte bohužel pravdu, proto sázím Sportku jen velice občas. Když se podvádí všude možně, proč by měla být Sportka výjimkou?