🏒 MS 2024 bonusy a kalendáře

Menu

Průběh losování loterií v Sazce odhalen

Míčky vyjíždějící z osudí

Míčky vyjíždějící z osudí

Každé losování začíná u trezoru, kde se statní dozorce rozhodne, která sada míčků se pro losování použije. Státní dozorce je také jediný, kdo vlastní klíče ke kufrům s míčky.

Míčky Sazka

Celkem je v trezoru osm sad s míčky s hodnotami 1-80 (Šťastných 10, Sportka a Euromiliony) a dalších pět sad míčků s čísly 1-9 (Šance, Šance milion, Eurošance, Extra 6 a SAZKA Mobil)

Míčky jsou s čísly musí být pravidelně kontrolovány, aby nebyl poškozen tvar nebo štítek s číslem. Dále se musí udržovat čisté. Pokud sada proběhla stokrát losovacím zařízením, musí se podrobit převážení na certifikovaných váhách pod dohledem notáře. A vše musí odpovídat technickým parametrům daným od výrobce.

S míčky do osudí!

V první řadě asistentka losování naplní osudí míčky a technik zapne zkušební losování, aby nenastal žádný problém při oficiálním losování. Po zkušebním losování zkontroluje míčky v zásobníku vedoucí losování, státní dozorce a notář. Celý děj se musí úředně zaznamenávat, tím je vše připraveno na ostré losování.

Samotné losování

Míčky vyjíždějící z osudí Před začátkem losování přichází kontrola, zda je systém sázek opravdu uzavřen. Moderátor přichází do studia, až těsně před začátkem vysílání. Ihned co se připraví režie, tak vedoucí losování dá pokyn k zahájení přenosu. Všechno zaznamenávají kamery, přičemž je všechno hlídáno i bezpečnostními stropními kamerami.

Vše je připraveno moderátorka uvedla losování a technik spouští jednotlivá osudí.

Státní dozor a notář

Tři metry od losovacích zařízení sedí státní dozorce s notářem a společně hlídají správný průběh losování. K dispozici mají monitor na kterém vidí detail tažených čísel.

Ukončení losování a potvrzení správného průběhu

Do dvaceti sekund po losování do studia přichází asistentka s vytištěným protokolem losování.Všichni znovu kontrolují vylosované čísla a podepisují protokol. Podpisem protokolu je losování oficiálně uzavřeno a čísla, která se vylosovaly jsou platná.

V poslední řadě se ověří platnost pravdivost protokolu vylosovaných čísel a výherních částek.

Studio Sazka v průběhu losování
Ukázka studia Sazka v průběhu losování

S míčky zpět do trezoru

Asistentka pod dohledem státního dozoru a notáře vrátí míčky zpět do kufru. Prostory studia, trezoru a cestou mezi nimi se uzamykají. A pod dohledem kamer je sada čísel odnešena do trezoru.

Na losování se může přijet podívat každý!

Prostory atria jsou přístupny pro veřejnost, každý se tedy osobně může přijít podívat a ověřit průběh losování své oblíbené loterie. Více o tom jak se dostat na losování se dozvíte v článku během příštího týdne.

Ukázka z losování Sportky 24-1-2016

Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
  • Anna Kocianová

    proč losování sportky pod státním notářem není spravedlivé, mají hodinu čas na zkontrolování čísel a dostanou se do kufru s míčkem, aby se mohlo lhát a odlehčí se ty míčky, které mají vyjít, aby se vyplatilo co nejmíň výher a pak se za pár vteřin řeknou kolik je výherců, to se ví už před losováním, to je pravý podvod losování sportky pod státním notářem, a lidé to vědí a proto posílají sportku míň, protože je to podvod.
    Děkuji za pochopení.

    • Josef Neznámý

      Máte bohužel pravdu, proto sázím Sportku jen velice občas. Když se podvádí všude možně, proč by měla být Sportka výjimkou?