🏒 MS 2024 bonusy a kalendáře

Menu

Favorité turnaje podle kurzů mistrovství světa ve fotbale?

World cup Quatar 2022 - FIFA

World cup Quatar 2022 - FIFA

Všechny informace, zajímavosti a tipy na letošní mistry světa ve fotbale Quatar 2022 na jednom místě jasně a přehledně.

Právě probíhající fotbalové mistrovství světa v Kataru bezpochyby přitahuje pozornost celé planety, ať už se jedná o zaryté nebo příležitostné fotbalové fanoušky. Již před začátkem šampionátu si pořadatel turnaje uzmul několik pomyslných prvenství v rámci pořádání této akce. Letošní mistrovství je vůbec nejdražší v historii světových fotbalových šampionátů a to poměrně drtivým rozdílem. Celková částka, která byla nutná zaplatit za výdaje spojené s pořádáním turnaje, stavbou stadionů a hotelů, zajištěním bezpečnosti a služeb nezbytných pro hladký průběh celé akce se podle odhadů pohybuje okolo 229 miliard amerických dolarů. Pro lepší představu, o jak velký rozdíl se jedná, druhým nejvíce nákladným mistrovstvím světa ve fotbale byl šampionát v Brazílii s výší nákladů rovnající se zhruba 20 miliardám dolarů.

První zimní Mistrovství světa ve fotbale

Další zajímavostí turnaje je bezesporu datum konání samotné akce. Obvykle se fotbalová mistrovství konají v období letních měsíců. V případě letošního šampionátu se jedná o měsíce zimní a důvod je jednoduchý. Během léta v Kataru ukazuje ručička teploměru pravidelně i přes 40 stupňů Celsia, což by bylo pro reprezentanty jednotlivých zemí účastnících se mistrovství světa velmi fyzicky náročné. Proto bylo rozhodnuto, že se turnaj odehraje v listopadu, respektive prosinci 2022, kdy by teploty neměly překročit hranici 33 stupňů Celsia. V rámci snahy o snížení teploty přímo na stadionech, které hostí zápasy světového šampionátu se Katar rozhodl pro netradiční řešení. Stadiony jsou vybaveny systémem podobným klimatizaci, aby teplota uvnitř byla nižší než venku a také regulovatelná. Zápasybudou odehrány na 8 stadionech v pěti různých městech.

Stadiony Quatar 2022 MS

Kdo je favoritem turnaje?

Co se týče sportovní stránky fotbalového šampionátu, před samotným startem akce se jako obvykle řešila otázka největších favoritů na celkové vítězství v turnaji. Betano, oficiální regionální podporovatel Mistrovství světa FIFA 2022™představil kurzy mistrovství světa ve fotbale, které pasovali do rolí favoritů týmy Brazílie, Argentiny a obhájců titulu světových šampionů, Francii. Dále je obvyklé, že po odehrání několika zápasů se kurzy výrazně mění a promítá se do nich aktuální forma jednotlivých celků, výsledky odehraných zápasů nebo případná zranění klíčových opor.

Letošního fotbalového Mistrovství světa v Kataru se účastní 32 týmů. Aby se země mohli zúčastnit závěrečného turnaje museli projít náročnou kvalifikací, které se účastnilo 206 mužstev z celého světa. Jednoduchá matematika napovídá, že samotná účast na šampionátu je obrovským úspěchem a v podstatě kterýkoliv z celků a kurzových outsiderů může na turnaji překvapit. Fotbalový svátek potrvá téměř jeden kalendářní měsíc a předpokládá se, že počet sledujících diváků, ať už u televizních obrazovek nebo přímo na stadionech v Kataru přesáhne hranici 4 miliard, což představuje více než polovinu světové populace.

Poslední vystoupení fotbalových hvězd

Velkým lákadlem letošního turnaje je fakt, že se s nejvyšší pravděpodobností jedná o poslední vystoupení Cristiana Ronalda a Lionela Messiho na světovém šampionátu. Většina fotbalových fanoušků i expertů se již mnoho let snaží odpovědět na otázku, kdo z těchto hvězd patří na pomyslný fotbalový trůn. Ať už člověk patří to tábora zastánců Ronalda nebo Messiho, je jisté že tito dva fotbalisté představují naprostou špičku, co se týče kvality fotbalového umění a jsou svojí nominací do nadcházejícího utkání schopni ovlivnit předpovědi expertů i kurzy vypsané sázkovými kancelářemi. Pro oba jmenované se jedná o pátou účast na Mistrovství světa ve fotbale a není divu, že během svých účastí pokořili a také letos pravděpodobně budou usilovat o některé z rekordů světových šampionátů. I přes skutečnost, že obě zmíněné hvězdy vyhráli mnoho týmových trofejí, ta nejcennější jim prozatím uniká.

Poslední vystoupení Messi a Ronaldo na MS Quatar 2022

Kdo začne finálový zápas?

Finále turnaje je naplánováno na 18.12. 2022 v 16:00 SEČ. Poslední zápas fotbalového mistrovství by měl hostit stadion Lusail, který je největší v rámci turnaje, pojme bezmála 89 tisíc diváků a nachází se 20 km od hlavního města Dauhá. Ačkoliv se sázkové kurzy na celkového vítěze šampionátu zápas od zápasu mění, dá se s jistotou tvrdit, že se bude jednat o neskutečnou podívanou, kterou bude sledovat velká část obyvatel Země a Katar se na okamžik stane středobodem fotbalového vesmíru.

Shrnutí článku

Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.