🏒 MS 2024 bonusy a kalendáře

Menu

Už jsi někdy viděl chodící štěstí? V rodině Oksnesových je jím každý (nový) člen!

Hege Jeanette Oksnes a její dcery, vlevo nejstarší dcera Emily, vpravo Lindy.

Hege Jeanette Oksnes a její dcery, vlevo nejstarší dcera Emily, vpravo Lindy.

Vyhrát v loterii je sen! Ale vyhrát v ní třikrát během šesti let? To zní jako hotový zázrak. Pro nás možná jo, pro norskou rodinu realita. Akorát to má jeden malý háček.

Když mluvím o malém háčku, myslím slovo „malý“ doslova. Aby rodina vyhrála, musí se narodit dítě. Jakože cože? Pojďme na to.
Ale ještě než začneme – dle slov loterijní společností Norsk Tipping AS se již stalo, že vyhrála dvakrát stejná osoba, ale nikdy nevyhráli tři členové stejné rodiny samostatně. Na to, jak často, nebo jestli vůbec, někdy někdo vyhrál dvakrát jackpot v Eurojackpotu nebo Sportce se spolu můžeme podívat příště.

Prosí Hege, aby měla další dítě

Psal se rok 2012, přesněji tedy – září roku 2012, když Norsko obletěla zpráva, která se rychle začala šířit za hranice. Devatenáctiletý Tord Oksnes vyhrál jackpot 12 milionů norských korun (cca 28 milionů korun českých).

No jasně, a co s tím, že? Tak mladík vyhrál, gratulujeme. Inu, Tord byl, a stále je, třetím členem rodiny Oksnesových, který vyhrál velký jackpot v loterii. A co víc, potřetí, co se u této radostné zprávy rodina radovala i z jiné, důležitější zprávy – že má Tordova starší sestra dítě, třetí dítě.

První dítě se Hege Jeanette narodilo, s rozdílem jen pár hodin, když jejich otec, Leaf Oksnes, vyhrál jackpot 4,1 milionu norských korun. Jako první člen Oksnesovic rodiny. Druhé dítě bylo na cestě v momentě, kdy vyhrála sama Hege. Tentokrát rodin obdržela jackpot 8,2 milionu norských korun.

Hege se svěřila s tím, že zbývající tři bratři, kteří zatím nevyhráli, ji neustále prosí, aby měla další dítě. Ideálně, prý, kdyby jich měla hned deset.

„Mít děti je samozřejmě hezké, ale nejde to na povel,“ řekla.

Tord má špatné svědomí

Dnes již devětadvacetiletý Tord se chvíli po své výhře nechal slyšet, že je mu trochu líto, že ty peníze vyhrál právě on.

„Vlastně mám trochu špatné svědomí, že jsem vyhrál tolik peněz,“ řekl Tord Oksnes Bergens Tidende pro zahraniční web „jsem si jistý, že existuje někdo, kdo by mohl s penězi naložit lépe než já.“

Co si plánoval pořídit devatenáctiletý chlapec za více než 25 milionů korun? Oksnes pro zahraniční média dodal, že neplánuje opustit rodinný dům a bude pokračovat v jízdě se svým 11letým vozem, dokud zůstane provozuschopné.

Novinky z nynějšího života Oksnesovic rodiny nejsou nikde dostupné, a tak netušíme, zda Tord svá slova dodržel, nebo ne. To však nic nemění na tom, že příběh této rodiny je přímo pohádkový.

Když oni, proč ne ty?!

Pokud se to v jedné rodině podaří třikrát, proč by se to jednou nemělo podařit tobě? Zkus své štěstí ve stíracích losech nebo v loterii, a ulov si jeden z jackpotů.

Aktuální jackpot
85 000 000 Kč (Výjimečně se hraje o věcné ceny)
Aktuální jackpot
60 000 000 Kč
Aktuální jackpot
2 374 000 000 Kč (Výjimečně se hraje o věcné ceny)
Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.
Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.