⚽️ EURO 2024 bonusy a kalendáře

Menu

Čech vyhrál Papežovo Lamborghini

Papežovo Lamborghini vyhrál v internetové aukci Čech. Jak se mu to povedlo a co vlastně s nadupaným sporťákem udělá?

Čech vyhrál papežovo Lamborghiny

Papežovo Lamborghini v loterii

Výhercem je pan Vladislav z Chrudimska v České republice. Ten si vsadil za 10 dolarů ve světové charitativní loterii. A to v podstatě náhodou, když zmínku o akci objevil na internetu.

Na luxusním voze je specifická nejen jeho pořizovací cena. Hypersport Huracán LP 580-2 má jednak hodnotu asi 20 milionů dolarů. Auto navíc papež František osobně podepsal a požehnal mu. Důvody, proč se vůbec sportovní vozidlo v aukci ocitlo, jsou poměrně prosté: Papež se nechal slyšet, že je potřeba katolickou církev více přiblížit běžným lidem.

A unikátní automobil se s těmito záměry pochopitelně příliš nepojí. Proto musel „do světa“. Původně šlo do dražby, jejíž výtěžek měl putovat na dobročinné účely. To ale nevyšlo, kupec požadovanou částku nesložil. Na druhý pokus se v dobročinné loterii usmálo štěstí právě na českého výherce.

Výherce Lamborghiny v loterii
Fotografie Vladislav z Chrudimska. Výherce papežova Lamborghiny v charitativní loterii.

Ten vložil minimální potřebnou částku s myšlenkou, že tak alespoň přispěje na dobrou věc. Pokud by poslal vyšší sumu, šance na výhru by se zvýšila, jak je ale vidět, svou roli sehrálo štěstí i tak. Na svůj skutek posléze Vladislav zapomněl, až se překvapenému výherci ozvala organizace, která loterii zaštiťovala, s oznámením, že vyhrál

Jaký bude další osud automobilu

Dobročinné záměry loterie se podařilo rozhodně naplnit, vybralo se v přepočtu cca pět milionů korun. Ty půjdou na obnovu křesťanských oblastí zničených válkou v Iráku. Osud bílého Lamborghini naproti tomu ještě zcela jasný není.

Výherce totiž přiznal, že se mu již ozývají zájemci, kteří by rádi sporťák odkoupili. Možná tak „svatý“ automobil ještě bude měnit majitele. Do garáže s ním kvůli nízkému podvozku možno vjet nebude. Nicméně Vladislav do médií uvedl, že svezení s nečekanou výhrou rozhodně v plánu má.

Zdroj:

Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.