🏒 MS 2024 bonusy a kalendáře

Menu

Brit vyhrál pravidelnou rentu 279 000 Kč na 30 let

Patříte i vy k těm, kteří nemají příliš rádi svoji práci? Brit Dean Weymes to měl určitě stejně. Díky výhře v loterii už ale otročit nemusí.

Mladík vyhrál měsíční rentu 10 000 liber na 30 let dopředu

Vtip to nebyl

Vyhrál totiž v loterii Set for Life. Ta je založena na méně obvyklém principu. Místo jednorázově vyplacené výhry totiž vítěz získá pravidelnou rentu. Po dobu 30 let si tak měsíčně přijde na 10 000 liber, tedy v přepočtu na asi 279 000 Kč.

Pro Deana, který tou dobou pracoval ve skladech nadnárodního gigantu Amazon, se jedná o přelomový okamžik. Amazon je nechvalně proslulý přímo nelidskými pracovními podmínkami, které musejí jeho zaměstnanci zvládnout a některé praktiky přímo hraničí se šikanou. Poděkovat za to, že už nic podobného nemusí podstupovat, může šťastný výherce své sestře, která mu vnukla nápad koupit si los.

Britský výherce Dean Thomas Weymes
Britský výherce, Dean Thomas Weymes

V práci dal tak okamžitě výpověď. Když se ho ptali, proč, odpověděl po pravdě, tedy že vyhrál v loterii. Všichni si ovšem mysleli, že si dělá legraci. Mladý Dean už nemusí nejen do Amazonu, ale zajištěný je do konce života i bez toho, aby nastoupil do jakékoli práce. To se ale pravděpodobně nestane.

Na cestě ke snům

Hrdý vítěz má totiž svoje vysněné povolání a prý zkusí štěstí jako scénárista, což je ostatně i obor, který vystudoval, ale nemohl dříve jakkoli uplatnit. Do bývalé práce už se s jistotou nevrátí, později mu sami zástupci Amazonu popřáli hodně úspěchu.

Rozhodně si také postaví vlastní dům a dojde i na splnění některých dalších přání. Dean a jeho rodina se tak podívají do Disneylandu a čtyřiadvacetiletý Brit plánuje i skok padákem. Část financí využije i coby pomoc pro svého bratra, který se narodil jako autista. Hodlá tak ulevit rodičům v náročné péči a zajistit bratrovi lepší budoucnost.

Loterie Set for Life je v Británii novinkou. Spuštěna byla teprve v březnu. Dean je již čtvrtým vítězem, je ale první, kdo se rozhodl se o svůj příběh veřejně podělit.

Zdroje:

Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.