🏒 MS 2024 bonusy a kalendáře

Menu

Bezdomovec vyhrál milióny ve Sportce, ale „přátelé“ ho okradli

Bezdomovec, který chodil do trafiky sázet velmi často měl jednoho dne konečně štěstí a na jeho loterijním tiketu Sportky se objevila výherní kombinace, která mu přinesla neuvěřitelných třicet milionů korun. Jak se zdálo, tak štěstí bezdomovci nakonec moc nepřálo. Tiket, který si koupil, mu ale jeho ,,kamarádi” ukradli a poté se sami vydávali se za výherce.

Bezdomovec vyhrál v loterii 30 miliónů

Jak to všechno začalo

Bývalý bezdomovec František Václavek pracoval dříve u svých rodinných známých, kterým pomáhal především s rekonstrukcí rodinného domu. Vykonával svou práci v tiskárnách, ale když o místo v tiskárnách přišel, skončil jako bezdomovec na ulici.

O muži se podle informací ví, že byl slušný a snažil se vydělat peníze různými brigádami. Chodil pomáhat svým dvěma již zmiňovaným „kamarádům“ manželům Miroslavi Šoškovi a Janě Černé, kteří provozovali prodejnu cukrovinek a také měli stánek s textilem u stanice metra v Praze. Několik let jim chodil pomáhat s drobnými pracemi nebo jim vyskladňoval zboží, při té příležitosti se také poznali. Za odvedenou práci dvojice muži často platila cigaretami, jídlem a někdy i drobnými penězi.

Miliónová výhra v loterii Sportka

Vila kterou koupili za výhru Františka
Vila kterou koupili za výhru Františka Václavka, (Zdor: Blesk.cz)

Celý příběh začal v roce 2010, když bezdomovec zjistil, že vyhrál v loterii Sportka, svěřil se svým „kamarádům“ a rozhodli se to společně oslavit u nich doma, kam ho pozvali ještě před tím, než se o výhru přihlásil. Mluvčí policie řekla, že bezdomovec měl dát dotyčným tiket a oni měli jít vše ověřit do sázkové kanceláře a měli poskytnout své údaje, aby mohli výhru převzít a bezdomovci následně předat. Jenže místo toho se manželská dvojice o výhru přihlásila jako pravý výherce a vybrala si zálohu z výhry, několik statisíců korun a zbývající část peněz si nechala od Sazky převést na bankovní účet.

Pravý výherce František mezitím bydlel v jejich bytě, ale ne dlouho. Falešní výherci pořídili dům za bezmála dvanáct a půl milionů korun, muže do něj přestěhovali a tvrdili mu, že je dům jeho. Výborně se o něj starali a myslel si, že je vše v naprostém pořádku, ovšem do té doby, než František zjistil, že dům ani majetek není psaný na jeho jméno. Zařekl se, přestal o dům pečovat a dvojice ho proto vyhodila z domu zpět na ulici.

Muž se tedy stal opět bezdomovcem a z výhry nemá ani halíř. František tedy oznámil vše na policii, ta získala spoustu důkazu a v roce 2014 dvojici podvodníků obvinila ze zpronevěry a uložila dvojici trest v podobě šesti let za mřížemi.

Případ pokračuje v roce 2017

František a jeho kamarádi Miroslav Š. s jeho partnerkou Jana Č.
František a jeho „kamarádi“ Miroslav Š. s jeho partnerkou Jana Č. (Zdroj: Blesk.cz)

Počátkem tohoto roku (2017) se vše změnilo a obvinění nyní prý mají důkazy v podobě svědků a zvukového záznamu. Tyto důkazy jsou prý z doby, kdy bezdomovec navštívil jednoho z obviněných chvíli před jejich nástupem do vězení. Prý věří, že důkazy by je měly zprostit viny a vrátit jim jejich údajnou výhru v loterii.

V této nahrávce se údajně František omlouval za to, že je dostal do vězení a přiznal se ke svému lhaní. Na nekvalitním záznamu ale žádné přiznání slyšet není. „To nejsou žádné nové důkazy a neprokazují nic z toho, co oni tvrdí,“ řekl Václavkův advokát Vlastislav Kusák.
Soudce tedy odložil líčení na polovinu únoru, chce totiž vyslechnout hlavního aktéra případu. Bývalého bezdomovce a dnes už milionáře Františka Václavka.
Co si o tomto celém a záhadném případu myslíte? Já už se nemohu dočkat, jak to celé dopadne.
Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
 • Jana Klímová

  Moc preji Frantiskovi aby se měl moc dobře.chodila jsem snim do školy a měl strašně dětství. Otec ho mlátil ve škole byl pro posměch a ani někteří učitelé se nebránili v trestání ho za kdejakou hloupost třeba ze neměl ořezané tužky.
  Bydlel v Bělé pod Pradědem moc moc často jsem na něj vzpomínal a jsem moc ráda že se snad ma líp moc mu to preji.

  • Ondřej Krejčí

   +1

 • Mikel

  Doufám, že je zavřou na pěkně dlouhou dobu a bezďákovi b měli ještě vyplatit to co utzratili!

 • Romann

  Doufám, že je odsoudí na hodně dlouho!

 • Řehák M.

  Nojo klasický češi, jen okrádat a šulit co se dá