Menu

Asociace českého pokeru – co byla a čím se zabývala?

Díky obrovské rozšířenosti, kterou nejen online poker v průběhu doby ve světě získal, vznikla řada univerzálních a národních asociací, které mají za úkol sdružovat hráče pokeru a hlídat jejich nejlepší zájmy. Jelikož je poker na mnoha místech stále považován spíše za sázkovou hru, řada těchto pokerových asociací se navíc věnuje výuce a rozvoji pokeru jako odborné výuky – mentálnímu opotřebení. Tuto výuku využívají hráči nejen v online casinech v ČR.

Několik pokerových asociací navíc usiluje o všeobecnou institucionalizaci pravidel pokeru jako takového, což platí zejména v případě soutěžního pokeru. V rámci následujícího článku vám přinášíme přehled nejvýznamnějších a největších pokerových asociací ve světě a v České republice.

Nezapomeň si vyzvednout bonus do některé z poker heren

Hodnocení
93%

Jak hodnotíme bonusy?

Celkové hodnocení bonusu je určeno na základě více faktorů: výše bonusu, hodnocení společnosti, jednoduchosti získání, hodnocení hráčů a podmínky získání bonusu.

Celková výše bonusu
94 %
Jednoduchost získání
94 %
Hodnocení
90%

Jak hodnotíme bonusy?

Celkové hodnocení bonusu je určeno na základě více faktorů: výše bonusu, hodnocení společnosti, jednoduchosti získání, hodnocení hráčů a podmínky získání bonusu.

Celková výše bonusu
90 %
Jednoduchost získání
90 %
Hodnocení
87%

Jak hodnotíme bonusy?

Celkové hodnocení bonusu je určeno na základě více faktorů: výše bonusu, hodnocení společnosti, jednoduchosti získání, hodnocení hráčů a podmínky získání bonusu.

Celková výše bonusu
100 %
Jednoduchost získání
90 %
Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Jaké asociace existují?

Pokerových asociací je více, my jsme se chtěli věnovat hlavně již v dnešní době zaniklé asociaci českého pokeru, ale představíme vám i další instituce, jako např. Asociaci pokerových klubů, Mezinárodní pokerovou federaci a Poker Player Aliance.

Asociace čekého pokeru

Asociace českého pokeru

Česká pokerová asociace byla založena počátkem roku 2010 jako reakce na kroky českých vládních odborníků, řízených Českou službou fondu, kteří se rozhodli klasifikovat poker jako sázkovou hru, čímž jej autoritativně postavili po bok automatů v zakouřených barech a zakázali online poker jako takový. Česká pokerová asociace poukazuje na to, že poker vnímá jako odbornost, kterou učí, a proto sdružuje pokerové hráče a kluby v České republice.

Asociace je autonomní nezisková asociace, která se zabývá pokerem v České republice. Jejím cílem je ukončit současnou právní nejistotu ohledně postavení pokeru v českém právním řádu a prosadit uznání pokeru jako odborného učení, ve kterém se pořádají soutěže – nebo chcete-li duševního sportu. Stejně jako Česká pokerová asociace jedná s českými vládními odborníky, podílí se na přípravě nepoužívaného loterijního zákona, hovoří s pokerovými kluby a hráči, kteří jsou kvůli pokeru ve sporu se státním vzděláváním, a poskytuje jim zákonnou administrativu.

Martin Stazsko asociace pokeru Martin Staszko, jeden z nejúspěšnějších pokerových hráčů v historii pokeru v České republice, je členem České pokerové asociace a stejně jako ona uznává, že občané svobodného státu mají právo se bez výhrad rozhodnout, zda budou hrát poker, nebo ne. AČP usiluje o uznání online pokeru i živého pokeru jako dovednostní výuky a pro každého hráče, který je opravdovým téměř pokerovým hráčem, může být zápis do klubu nutností.

Aktivity asociace českého Pokeru

  • Dynamická podpora v administrativních formách ovlivňujících český živý a online poker
  • Správa registrační základny
  • Podpora jejího rozvoje
  • Kronika ukazatelů plnění hráčů sjednocení oficiálních pravidel a organizačních kontrol soutěžního pokeru
  • Certifikace herních zařízení a povolování soutěžních pokerových funkcionářů a rozhodčích materiálů
  • Autoritativní a mediální podpora českého pokeru školení a kurzy pro odborný personál herních míst organizace živých
  • Organizace online oficiálních aliančních a mistrovských soutěží v rámci České republiky nominace
  • Materiální a rozpočtová podpora české reprezentace popularizace a oživení pokeru jako schopnosti ve sportu v očích veřejnosti a legislativy
  • Právní zvýhodnění jednotlivců AČP
  • Charitativní činnost

Výhody pro členy asociace českého pokeru

  1. Slevy ve vybraných klubech a kasinech
  2. Slevy od partnerů AČP
  3. Bonusy od online heren spolupracujících s AČP
  4. Účast v rámci aliance AČP a skleněných turnajů
  5. Freerollové soutěže v online i živém pokeru
  6. Další slevy a výhody spojené s pokerem
  7. Legislativní a hodnotitelské služby
  8. Možnost stát se součástí oficiální reprezentační skupiny AČP na základě vašeho zájmu, s placeným buy-inem a podporou v univerzálních soutěžích.

Asociace pokerových klubů

Sdružení pokerových klubů je výsledkem činnosti několika pokerových klubů v České republice. Stejně jako Česká pokerová asociace má i APoK za základní úkol mluvit a chránit rozhraní pokerových klubů a hráčů v České republice. V rámci rozšiřování své činnosti se Asociace pokerových klubů snaží o rozvoj pokeru jako výuky a společenského dění, zajímá se o přípravu zákonů a vyhlášek ovlivňujících činnost pokerových klubů v České republice a pořádá pokerové soutěže. V současné době Asociace pokerových klubů sdružuje 24 oficiálních pokerových klubů v České republice a sdružuje více než 3 000 hráčů pokeru. APoK je navíc zapojena do snah o standardizaci pokerových pravidel na klubové úrovni. Od 20. května 2010 je Asociace pokerových klubů součástí Všeobecné aliance pokerových klubů (Universal Alliance of Poker).

Mezinárodní pokerová federace

Mezinárodní pokerová federace (IPF) byla založena 29. dubna 2009 ve švýcarském Lausanne. Federace je nezisková organizace se strukturou mezinárodní sportovní federace a je uznána Mezinárodním sportovním arbitrážním soudem, což je mezinárodní rozhodčí soud určený k řešení sportovních sporů.

Mezi hlavní cíle patří rozvoj pokeru na celém světě a uznání pokeru jako mentálního sportu založeného na strategických rozhodnutích, který mohou hrát hráči bez ohledu na rasu, pohlaví nebo náboženství. IPF se rovněž snaží pomáhat svým členským pokerovým federacím při tvorbě národních právních předpisů, které uznávají poker a zajišťují, že hráči mohou hrát poker legálně a bezpečně, a to jak naživo v kasinech, tak online. IPF poker federace

Poker Player Aliance

Poker players alliance PPA je bezplatná nezisková organizace sdružující hráče živého i online pokeru ve Spojených státech. Sdružuje americké pokerové hráče a pracuje v jejich zájmu na propagaci pokeru a správného hraní pokeru v jakékoli podobě. Hlavním cílem Svazu hráčů pokeru je přijímat zákony kontrolující poker, aby hráči mohli bezpečně a legálně vyhledávat své oblíbené vedlejší zájmy jak v kasinech, tak online. Svaz hráčů pokeru prosazuje poker jako dovednostní hru a jedno z nejzkušenějších amerických konvenčních relaxačních cvičení a snaží se zajistit poker před neuváženými a lobbistickými obstrukcemi ze strany zákonodárců.

Přečti si více o pokeru, pravidlech a strategiích